Gezi Rehberi

Karavan Yolculuğuna Dair Her Şey


Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) salgını ile birlikte seyahat alışkanlıklarımız değişirken bu süreç hep hayalini kurduğumuz karavan seyahatlerini daha da önemli bir hale getirdi. Peki karavan seyahatinde nelere dikkat etmeliyiz.
Öncelikle en önemli husus uygun araç. Yola çıkacağımız karavanın yolculuk
sırasındaki gereksinimlerimize uygun olması hayallerimizdeki tatili
gerçekleştirmemiz için önemli.
Nereye gitmeliyiz? Ne yaparsak mutlu oluruz?
Karavan tatilinde kişi belirli bir paket planın içerisinde olmak zorunda değildir çünkü bütün ihtiyaçlarını karşılayan bir bütünle hareket eder ve bu onun dilediği yere gidebilmesine olanak sağlar. Rotayı hazırlarken geniş çapta bir araştırma yapmak gerekmektedir. Yolculuk sırasında ekleme veya çıkartma yapmak düzeni bozacak ve zaman kaybettirecektir. Bunun için öncesinde hangi bölgeye gitmek istediğinle başlayıp genelden özele bir plan yapılmalıdır.
Sorunsuz Seyahat
Aracımız hazır rotamız belli bu ikili hayalleri yaşatmak için yeterli değil.
Özellikle doğa gezisi yapıyorsak temel ihtiyaçlarımızı karşılamakta sorun
yaşamamalıyız. Rotamız ve planlanan zaman süresince her türlü ürünü listeleyip sahip olmalıyız. Bunun yanı sıra aracımızın bizi yarı yolda bırakma ihtimali oldukça sinir bozucu. Aracımız hakkındaki teknik bilgiyi bilmeli ve gerekli bakımlarını yaptırmış olarak yola çıkmalıyız.
Ekstralar
Gezimizi daha güzel kılabilmek için kendi istek ve zevklerimize göre yanımıza temel ihtiyaç dışında eşyalarda almamız gerekmektedir. Bunlar mangal, hamak , bisiklet, çadır ve kamp masası; fotoğraf makinesi, hoparlör, ışıklandırma sistemleri, güvenlik sistemi gibi ürünler gezimizin seyri sırasında bizlere yardımcı olacaktır.

Gezi Rehberi
Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü
Henüz bir yorum yok.