Ajanda

Eylül Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda


Merhaba KalemlİK okurları! Yazı yavaş yavaş geride bıraktığımız ve güzel adım attığımız Eylül ayında siz değerli okurlarımız için güzel eylül ayı etkinliklerini derlemeye çalıştık. Ajandamıza göz atmadan önce yazın uzak kaldığımız sıcak içeceklerinizi yanınıza almayı unutmayın. Keyifli okumalar!

Konserler:
Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava:

Harbiye’de etkinlikler bu ay yine dopdolu! “Koltuk Senin” uygulamasıyla birlikte etkinliklerde kullanılmayan koltukları 24 yaş altı İstanbullu gençler kullanabilecek. Bununla birlikte biz gençlerin kültür ve sanata ulaşması oldukça kolaylaşacak. Bu projeye dair detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Bu ayki etkinlik takvimine gelecek olursak da bizleri yine dolu dolu bir ay bekliyor. Ayta Sözeri, Mor ve Ötesi, Zeynep Bastık ve MFÖ gibi birçok başarılı grup ve sanatçıyı ağırlayan Harbiye’deki etkinliklere ise buradan ulaşabilirsiniz.

Turkcell Vadi:

Birbirinden farklı tiyatrolara ve konserlere ev sahipliği yapan “Turkcell Vadi”deki etkinliklerle yazıma devam ediyorum. Selda Bağcan’dan maNga’ya alanında başarılı birçok ismi ağırlayacak olan Turkcell Vadi’deki etkinlikler için biletler Biletix’te!

eylül

Küçükçiftlik Park:

Eylül ayında da Küçükçiftlik Park sanat severlere derman oluyor. Birbirinden farklı tiyatroları, konserleri ve etkinlikleri bir araya getirmeye devam ediyor. Bahçe Sineması’nda birbirinden başarılı filmlere ev sahipliği yapan Küçükçiftlik Park; Sevgili Arsız Ölüm Dirmit, Westend Batı’nın Sonu ve Bülent Beyin Hikayesi gibi tiyatrolarla sizi bir araya getiriyor. Yaklaşan etkinliklerin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Park’ta Rock:

Adamlar, Jakuzi, Hedonutopia üçlüsünü müzikseverler için buluşturan Küçükçiftlik dur durak bilmeden etkinliklerine devam ediyor. Alternatif sevenleri çok mutlu edecek bu buluşma 12 Eylül’de gerçekleşecek. Biletlere Biletix‘ten ulaşabilirsiniz.

TİYATROLAR
Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları:

Geçtiğimiz Ağustos ayı ajandasında da yer verdiğimiz “Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları” hız kesmeden devam ediyor. Etkinliğin gelirinin pandemi döneminde seyircilerinden uzak kalan tiyatrolara aktarılmasıyla da çok güzel bir dayanışmaya imza atıyor. Buradan biletlere ulaşabilir ve bu dayanışmaya destek olabilirsiniz.

Turkcell Vadi Tiyatro Günleri:

Semaver Kumpanya’nın Cimri’sini, Vahşet Tanrısı’nı, Bir Baba Hamlet’i Türkiye’nin en yeni açıkhava sahnesinde izlemek ister misiniz? Usta oyuncuların yer aldığı bu tiyatro oyunlarını kaçırmak istemeyenler şimdiden biletini ayırtmayı unutmasın.

Vizyona Girecek Dizi ve Filmler:
Netflix Türkiye:

Netflix Eylül ayı oldukça yoğun geçecek. Aşk101, La Casa De Papel, Lucifer, Sex Education gibi merakla beklediğimiz dizilerin yeni sezonlarını biz seyircilerle buluşturuyor. Dizilerin yayın tarihlerini sizler için aşağıda listeleyeceğiz. Şimdiden herkese keyifli seyirler!

eylül

Into the Night: 8 Eylül

La Casa De Papel: 3 Eylül

Lucifer: 10 Eylül

Sex Education: 17 Eylül

Aşk101: 30 Eylül

On the Verge: 7 Eylül

Kate: 10 Eylül

Nightbooks – En Korkunç Masal: 15 Eylül

The Starling: 24 Eylül

Açık Hava Sinemaları

Fişekhane Su Kulesi’nin tarihi atmosferinde ya da Sinema Keyfi Maximum Uniq Açıkhava’da seçkin ve birbirinden eşsiz filmlerin keyfini çıkarmak isteyenleri buraya alıyoruz.

STAND-UP
Mesut Süre İle İlişki Testi:

Çiftlerin tanışma hikâyelerine, kıskançlıklarına, en eğlenceli anlarına yer verilen ve Mesut Süre’nin moderatörlüğünde gerçekleşen İlişki Testi her bölümünde farklı bir çifte yer veriyor. Mesut Süre’nin zekice mizah anlayışıyla birlikte değişen ilişki dinamiklerini izlemek isteyenler biletlere Biletix’ten ulaşabilir.

Kaan Sekban:

Plaza hayatından Cast Ajanslarına, dünyanın en saçma yolculuğuna çıkmak isteyenler 25 Eylül’de Harbiye’de buluşuyor.

Yüzleşme, Pera Müzesi | 7 Eylül – 24 Ekim

Yeditepe Üniversitesi’nin, Güzel Sanatlar Fakültesi mezunlarının ve öğrencilerinin üretimlerinden oluşan Yüzleşme isimli sergiye ait detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Eylül ayı etkinlikleri ile sıcak günlerin son kez tadını çıkaralım. Hoşça kal yaz!

İlginizi Çekebilir: Kuşak Çatışması ve Karmaşasına Bakış

Ajanda
Aralık Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Ajanda
Mart Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Ajanda
Nisan Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda