Ajanda

Nisan Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda


Merhaba KalemlİK okurları,

Bu kış nasıl bitecek, mart ayı nasıl geçecek derken nisan ayına geldik bile. Havaların da ısınmasıyla birlikte evde olmak hepimiz için zorlu bir hâle gelecek gibi duruyor. Yine de her ne olursa olsun bu süreci keyifli hâle getirmek için nisan ayı etkinlik takvimimizle beraber sizlerleyiz. Ajandanız ve kahveniz hazırsa başlayalım… 

Berlin Pergamon Müzesi: 

Evde kaldığımız bu günlerde siz de Anadolu tarihinde yolculuğa çıkmak istemez misiniz? Hadi gelin birçok uygarlığın eserlerinin yer aldığı Berlin Pergamon Müzesi’ni birlikte gezelim. Online gerçekleşecek olan gezi 2 Nisan 2021 tarihinde saat 20.30’da. Etkinlik detaylarına buradan ulaşıp bilet alabilirsiniz.

nisan

Frida Müzesi ve Diego ile Aşkı:

Frida ile Diego’nun aşkına az çok hepimiz aşinayız. Hem bu kavuşamayan aşıkları dinleyeceğiniz hem de Frida Kahlo’nun yaşamına ve çalışmalarına adanmış tarihi bir ev ve sanat müzesini gezeceğiniz bu etkinlik, 21 Nisan 2021 tarihinde saat 20.30’da online olarak gerçekleşecek. Etkinlik bileti için Biletix’i ziyaret edebilirsiniz.

Salvador Dali Müzesi:

Dali’nin 14 yaşındayken ilk sergisini açtığı Belediye Tiyatro Binası daha sonra kendisi tarafından müzeye dönüştürülmüş. Bu yapıyı gezip hayran kalacağınıza eminiz. Aynı zamanda kendisinden sanatın deli dahisi diye bahsedilen Salvador Dali’yi yakından tanıma fırsatını elde ediyor olacaksınız. Online sanal gezi 21 Nisan 2021 tarihinde 20.30’da gerçekleşecek. Keyifli geçeceğini düşünüyorum. Etkinlik detaylarına ve bilete buradan ulaşabilirsiniz.

nisan

Göbeklitepe Sanal Şehir Turu:

Koltuğunuzda, sandalyenizde ya da yatağınızda otururken 12.000 yıl öncesine gitmek istemez miydiniz? UNESCO tarafından Dünya Geçici Kültür Mirası Listesi’ne alınan Göbeklitepe’nin insanlık ve medeniyet tarihi açısından müthiş bir merak uyandırdığını söylemek mümkün. Göbeklitepe’yi online olarak ziyaret etmek isterseniz 19 Nisan 2021 tarihinde saat 20.30’da bu etkinliğe katılabilirsiniz. Biletlere ve etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Tac Mahal Sanal Tur:

Dünya’nın 7 harikasından birini evimizden ziyaret etmek bu ay yapılabilecek en güzel etkinlikler arasında bence. Şah Cihan ve eşi Mümtaz Mahal’in destansı aşkını dinlerken bir taraftan da bu aşkın mimariyle birleşiminden oluşmuş şaheserden gözlerinizi bir an olsun ayırmak istemeyeceksiniz. Etkinlik detayları ve biletleri için buraya gidebilirsiniz.

nisan

Jojo Live Konserleri:

Jojo Live konserleri yine bildiğimiz gibi. Her ne kadar yavaş yavaş konser, festival zamanlarına yaklaşıyor olsak da maalesef ki bir süre daha evimizdeyiz gibi gözüküyor. Bu noktada birçok konseri evimize getiren Jojo Live ile keyifli akşamlar geçirmek hiç de zor değil. Nisan ayı konser takvimine ve detaylarına buradan ulaşabilirsiniz, aynı zamanda biletler Biletix’te de mevcut. Şimdiden herkese iyi eğlenceler.

Dasdas Sahne:

Dasdas Sahne’nin her ay olduğu gibi nisan programı da gayet keyifli görünüyor. Rivayet Radyosu, Uyku Nereye Kaçar?, Güle Güle DİVA, Astro Ay’a Tırmanıyor, Yalnızlar İçin Çok Özel Hizmet, Timsah ve Batının Sonu… Birbirinden güzel oyunlar online olarak bizlerle buluşuyor, ben kaçırmayın derim. Oyunların detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Vizyona Girecek Dizi ve Filmler:
The Serpent:

2 Nisan tarihinde çıkacak olan dizide, daha çok turistleri hedef alan ve en azılı seri katillerden biri olan Charles Sobhraj’ın hikâyesi anlatılıyor. Gerilim severler şimdiden fragmana bir göz atmalı diye düşünüyorum.

Snabba Cash: Kolay Para

Bir suçlu ve bir iş kadınının yolları kesişirse neler olur? Bildiğimiz yapımlardan farklı gözüken ve alışılmışın dışına çıkarak ilgi çeken dizi 7 Nisan tarihinde Netflix’te yayınlanacak. Fragmana ise buradan ulaşabilirsiniz.

Gölge ve Kemik:
İçinde hem tarih hem de fantastik ögeler barındıran yapımlar izlemeyi seviyor musunuz? İşte Gölge ve Kemik o zaman tam size göre. 23 Nisan tarihinden itibaren yayınlanacak diziyi ben de sabırsızlıkla bekliyorum. Fragmanına bir bakıp şans vermenizi tavsiye ederim.
Fatma:

Bu kadar yapımdan bahsederken bir Türk yapıma yer vermeden olmazdı. Bir temizlik işçisi olan Fatma’nın kocasını ararken karıştığı cinayetlerle birlikte bir süre sonra nasıl seri katile dönüştüğünü izleyeceğiz. Şimdiden merak uyandıran dizi 27 Nisan tarihinde Netflix’te olacak.

Thunder Force:

İnsanlara özel güçler kazandıran bir tedavi yöntemi mi? Kulağa heyecanlı ve eğlenceli geliyor. Bu fantastik filmimizde bir mucit ve bulduğu tedavi yöntemini ilk kez uyguladığı insanlarla karşı karşıyayız. 9 Nisan’da yayınlacak filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?

Yine bir Türk yapım olmadan olmazdı. Dört rakamlı sayıları saniyeler içinde çarpan Gülseren bu yeteneğiyle ön plana çıkarken içinde bulunduğu Türkiye koşulları onu nasıl etkileyecek? Merakla beklenen bu yapım ise 9 Nisan tarihinde Netflix’te olacak. Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Friends:

Ve çoğumuzun beklediği an geldi. Her ne kadar nisan ayında yeni çıkıyor olmasa da bu gelişmeden bahsetmeden yazımı bitirmek istemedim. Friends’in tüm sezonları 1 Nisan itibarıyla Netflix’te. İlk defa izleyeceklere şimdiden, sezonları bitirmeye doyamayanlara ise tekrardan iyi seyirler.

İlginizi Çekebilir: Seni Buldum Ya!: Reha Erdem’den Karantina Filmi

Ajanda
Mart Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Ajanda
Nisan Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Ajanda
Ağustos Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Henüz bir yorum yok.