Genel

Bit Pazarı: İstanbul’da Ucuz Alışverişin Gözdeleri


Merhaba KalemlİK okuyucuları, İstanbul’da uygun, kaliteli alışveriş yapmak isteyenler ve antika meraklıları için İstanbul’un en iyi 5 bit pazarı ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Gelin bu pazarları daha yakından inceleyelim.

bit pazarı

Dolapdere Bit Pazar

İlk bit pazarı olan Dolapdere, pazar günleri güneşin ilk ışıklarıyla Beyoğlu’nun göbeğinde Feylesof sokakta alışveriş severlere açılıyor. Pazarın içeriğine baktığımız zaman ise elden çıkmış mutfak eşyaları, antikalardan tutun elektronik cihazlara kadar her kategoriden eşya karşımıza çıkıyor. Bizce sabahın erken saatlerinde fazla kalabalıklaşmadan ziyaret edilmeli ve her tezgahı yavaş yavaş tadını çıkararak dolaşılmalıdır. İlk bakışta fark etmediğiniz bir ayrıntıyı sonradan fark edebilirsiniz.

 Eminönü Bit Pazarı

Cumartesi günleri kurulan bu Pazar diğer bit pazarlarına göre daha küçük bir alana sahip. Eminönü ve Balat semtleri arasında kalan bu tarihi Pazar, özellikle içerisinde bulunan eski oyuncak bebekler, biblolar, tablolar ve fotoğraf makineleri ile evine vintage bir hava katmak isteyen müşteriler için birebir. Aynı zamanda Balat sokakları ve Süleymaniye Camii gibi tarihi yerlere olan yakınlığı ile mutlaka gezilmesi gereken bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

bit pazarı

Kadıköy Bit Pazarı

Son zamanlarda yerinin değişmesiyle birlikte Ünalan’a taşınan Kadıköy bit pazarı; eski ürünlere ilgi duyanlar için eski plaklar, DVD, kasetler bulundururken çok çeşitli ve uygun fiyatlı giyim ürünleri ile de özellikle gençlerin dikkatini çekiyor. Tezgahlarda çoğunlukla kullanılmış, 2. el ürünlerin yanı sıra eğer şanslıysanız ambalajı dahi açılmamış ürünlere de denk gelebilirsiniz. Cuma günleri müşterileriyle buluşan pazarda ayrıca bazı malları satmak veya takas etmek de mümkün.

Horhor Bit Pazarı

Fatih mahallesinde yer alan bu Pazar nostaljik filmler ya da eski diziler için temin edilen çoğu antikanın adresi. Dar sokaklardan birinde gizlenmiş 7 katlı bir binada yer alan Horhor çarşısı, 200 e yakın dükkana ev sahipliği yapıyor. Sık tercih edilen bu pazarda eski antika eşyalar, el yapımı mobilyalar ve ahşap aksesuarlar kategorilerinde ürün çeşitliğinin fazla olmasının yanı sıra her bütçeye uygun seçenekler de mevcut. Yalnızca Pazar günleri hizmete açık olan bu pazar bir şey satın almayacak bile olsanız müze niyetine ziyaret edilebilecek mekanlar arasında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir: Şubat Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda

Genel
Dünya Mutfağından Lezzetler
Genel
Avatar Serileri: Yaratıcı Dünyaya Bakış
Genel
Bad Bear: Modanın Asil Temsilcisi
Henüz bir yorum yok.