Genel

Çalışmak İçin Birebir Mekân Önerileri


Merhabalar KalemlİK okuyucuları, blogumuzun bu yazısı evde derslerime, yapacağım işe odaklanamıyorum veya kendime uygun çalışma ortamı sağlayamıyorum “Nerede çalışabilirim?”  diyenlere. Sizler için bu sorunlarınıza çözüm olacak çalışmak için birebir ortamlara sahip kafeleri derledik.

çalışmak

SALT Galata:

Karaköy Bankalar Caddesinde bulunan uzun yıllar banka binası olarak hizmet veren SALT Galata 2011 yılında yapılan restorasyon ile beraber kültür ve sanat merkezine dönüştürülmüştür. Çalışmak için mükemmel bir ortam sunan SALT Galata, dilerseniz sahip olduğu geniş çaplı kütüphanesiyle de sizlerin araştırma yapmanıza olanak sunuyor. İç tasarımı, bulunduğu konum ve manzarasıyla sizlere ilham veren bu yerin içerisinde ayrıca binanın tarihini ve geçmiş dönemleri anlatan sergiler de mevcut.

Bebek Starbucks:

Türkiye’nin en güzel manzarasına sahip olan Starbucks’ın bu şubesi sizlerin çalışması için diğer bir seçenek. Burada çalışırken sevdiğiniz kahveyi alıp bir yandan kahvenizi yudumlarken diğer bir yandan ise sizlere boğaz manzarası eşlik ediyor olacaktır. Daha çok bahar ve yaz aylarında tercih edebileceğiniz bu kafede yer bulabilmeniz için ancak erken saatlerde gitmeniz gerekecektir.   

çalışmak

Espressolab – Taşkışla:

İTÜ Taşkışla kampüsü ile Taşkışla teleferik hattı arasında bulunan, ulaşım açısından çok rahat olan bu mekanımız çalışmanız için uygun olan kafelerimizden bir diğeri. İç mekan olarak küçük olduğundan soğuk havalarda dezavantajlı olsa da bahçesinde sakince oturup kafa dinlemek için bile uygun hava koşulları takip edilesi bir mekan.

MOC – Teşvikiye:

Bir yerde hem rahatça çalışabilmek hem de çalışırken lezzetli bir tatlı yemek ve kahve içmek isteyenler için güzel bir seçenek olan bu mekanımız Nişantaşı’nda sizleri bekliyor. Ferah, samimi ve sıcak bir atmosfere sahip bu kafemizde bilgisayarınızla gidip çalışmak için de uygun alanlar bulunuyor.

Tasarım Bookshop & Cafe – Kadıköy:

Kadıköy’ün kalabalığından kaçıp kendinizle baş başa kalıp işinize veya dersinize çalışmak istiyorsanız bu kafe tam size göre. Güzel tasarlanmış iç mekanıyla kendinizi huzurlu sakin hissedeceğiniz bu mekanda ayrıca arkadaşlarınızla beraber gidip topluca çalışabileceğiniz alanlar da mevcuttur. Menüsü çok geniş olmasa da çalışırken yemek isteyeceğiniz aperatifler sizi oldukça tatmin edecektir.

İlginizi Çekebilir: Greenwashing: Yeşil Bir Yalan

Genel
Yemek Fotoğrafçılığı: Lezzetli Fotoğraflar İçin İpuçları
Genel
Satranç Ustası Bobby Fischer
Genel
Sosyal Medyanın Acımasız Yüzü: Linç Kültürü
Henüz bir yorum yok.