Genel

Ocak Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda


Merhaba KalemlİK okurları; acısıyla, tatlısıyla kocaman bir yılı daha geride bıraktık. Umarım yeni yıl hepimize en başta sağlık beraberinde dilediğimiz bütün güzellikleri getirir. Bol bol gezeceğimiz, yeni şeyler öğreneceğimiz ve öğreteceğimiz bir yıl bizi bekliyor! Bu yılın ilk ayı için harikulade bir takvim hazırladık. Ocak ayı yapılacakları için ajandanızı ve kaleminizi hazırladıysanız başlayalım!

KONSERLER:

Duman: Volkswagen Arena’da sesiniz kısılana kadar bağırarak şarkılara eşlik etmeye hazır mısınız? Eğer gidecek olursanız sıkı sıkı giyinmeyi ihmal etmeyin! 

Barış Manço Doğum Günü Kutlaması:  Babylon’da gelmiş geçmiş en değerli sanatçılarımızdan biri olan Barış Manço’yu doğum gününde Canozan ve Melis Yelman performansıyla anmak unutulmaz bir anı olacaktır!

Büyük Ev Ablukada: Dorock’ta gerçekleşecek konserde Büyük Ev Abluka’nın sahne performansına hayran kalacaksınız!

Madrigal & Canozan & Batuhan Kordel: Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek konserde alteernatif müziğin tadını çıkarabilirsiniz

Gökhan Türkmen: Hayal Kahvesi Aqua Florya’da gerçekleşecek konser ile duygusal bir gece sizi bekliyor.

Athena: “Ben Böyleyim!” diyen herkes Dorock’ta toplanıyor. Athena grubu şarkılarıyla, her birimizin ne kadar güçlü ve değerli olduğunu bizlere hatırlatıyor. Bu konser kaçmaz!

ocak ayı

TİYATROLAR:

1984 – Büyük Gözaltı: Watergarden Performans Merkezi’nde George Orwell’ın ölümsüz eseri tiyatroseverlerle yeniden buluşuyor!

Küvetteki Gelinler: “Aynı adam tarafından kandırılıp, dolandırılıp, yalnızlaştırılıp, sahte sözlerle sevilen üç kadının bulunmalarının, bavulda mı, çöpte mi, küvette mi bittiğinin hikayesi.”

Notre Dame’in Kamburu Müzikali: Victor Hugo’nun ölümsüz eseri; Notre Dame’in Kamburu Müzikali, bizlerle buluşmaya devam ediyor!

Yanlışlıklar Komedyası: Bazı sebeplerden dolayı ayrı düşmüş ikiz kardeşlerin birbirlerini ararken, birbirlerinin yaşamlarına rastlayış hikayesi…

SERGİLER VE MÜZELER:

İllüzyon Müzesi: Büyüleyici illüzyonlarıyla 7’den 70’e herkesi şaşırtan İllüzyon Müzesine uğramayı unutmayın!

Pera Müzesi: Pera Müzesini daha önce ziyaret etmiş olabilirsiniz fakat Ocak ayı boyunca “İstanbul’da Bu Ne Bizantinizm!”, “İstanbul’dan Bizans’a” ve “Yarına Notlar” sergileri gösterimde olacak. Bu sergiler dışında daha çok Kaplumbağa Terbiyecisi tablosuyla tanınan Osman Hamdi’nin ve detaylı incelenmesini önerdiğim savaş tasvirleri gibi tablolar da müzenin “Sevgi ve Erdoğan Gönül” katında bulunuyor. Diğer katlarda ise “Kesişen Dünyalar” ve “Kahve Molası” sergileri bulunuyor. Hem de Çarşamba günleri öğrencilere, Cuma günleri 18.00-22.00 arası herkese müzeye giriş ücretsiz! Müzenin çıkışında çok tatlı bir hediye dükkanı ve bir kafe bulunuyor.

İstanbul Modern: İstanbul Modern geçici mekanında bizleri ağırlamaya devam ediyor. Derin anlamlar içeren tabloları ve objeleri aynı zamanda insanı büyüleyen dijital içerikleri sayesinde bu müze kesinlikle görülmeye değer!

ocak ayı

FİLM VE DİZİLER:

Escape Room 2: 7 Ocak 2022 tarihinde vizyona girecek olan film 6 kişinin nasıl geldiklerini bilmedikleri bir odadan kaçış hikayesini konu alıyor.

Scream 5: 14 Ocak 2022 tarihinde vizyona girecek olan film aslında ilk kez karşımıza çıkacak bir film değil. Çığlık serisinin devamı niteliğinde olan film, korku severler için vazgeçilmez!

Morbius: 21 Ocak 2022 tarihinde bizlerle buluşacak olan film bir Marvel filmi. 

Kulüp: 2. Kısım: 6 Ocak Dizinin ilk kısmı hem ülkemizde hem de dünya genelinde Netflix’in en çok izlenenleri arasına girmeyi başarmıştı.

After Life: 3. Sezon: 14 Ocak “Kara mizah”ın başyapıtı niteliğinde olan dizi bizlerle yeniden buluşuyor.

The Office: Tüm Sezonlar: 15 Ocak: Sitcom efsanesi The Office, Netflix’e geri dönüyor!

Ozark: 4. Sezon 1. Kısım: 21 Ocak Platformun beğenilen yapımları arasında olan Ozark, 4. Sezonunun ilk kısmıyla birlikte yeniden bizlerle buluşacak!

Snowpiercer: 3. Sezon 25 Ocak Konusu bir distopya olan Snowpiercer, 3. Sezonuyla 25 Ocak’ta kaldığı yerden devam ediyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz! Umarım etkinliklerde çok güzel deneyimler elde edersiniz. Hepinize bol kültürlü ve eğlenceli bir ocak ayı diliyorum!

İlginizi Çekebilir: İstanbul Modern Sanat Müzesi #KeşfetmeyeDeğer

Genel
Burçlar ve Savaş Gezegeni Mars Arasındaki İlişki
Ajanda
Ocak Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Genel
Hafta Sonu Evde Keyifle Kal #2
Henüz bir yorum yok.