Gezi Rehberi

Stresten ve Endişeden Uzak Yeni Nesil Tatil Trendleri


Seyahat etmek ve tatile gitmek hepimizin keyif aldığı aktivitelerdir. İçinde bulunduğumuz bu süreçte otobüse, trene veya uçağa atlayıp gitmek zorlaşsa da daha zoru tatil yapmayı hayatımızdan tamamen çıkarmaktır. Pandemiyi de göz ardı etmeden şekillenen yeni nesil tatil trendleri nelerdir?

Ülke İçi Geziler:

Yerli turizm, yeni trendler arasında. Ayrıca herkesin kendi ülkesinin güzelliklerini keşfetmesi için de güzel bir fırsat. Geçen yıl itibariyle yükselişe geçen bu geziler, 2021 yılında da yerini koruyacak gibi görünüyor.

yeni nesil tatil

Karavan Seyahatleri:

Hem konaklamayı hem de ulaşımı birlikte sağlayan karavanlar, virüsten uzak bir tatilin hayal olmadığının kanıtı. Sosyalleşmenin güvenli yolu olan karavanlar özellikle hijyenin öneminin ortaya çıktığı bu günlerde oldukça trend.

Glamping:

Doğaya dönüşün hızla yaşandığı bu günlerde, tatil denince akla gelen fikirlerden birisi de kamp yapmak oluyor. “Lüks kamp” olarak geçen glamping hem doğada hem de konforlu bir çadır içinde kamp yapmanızı sağlıyor. Popülerleşen, eğlenceli ve doğada bir tatil isteyenler için vazgeçilmez bir deneyim olacak.

Ev Kiralama:

Şehir dışına gidince ev ortamının rahatlığını arayanlar için harika bir tatil fırsatı! Günlük kiralanan evler, özellikle hijyen konusunda kaygıları olanların ve rahatlığından da taviz veremeyenlerin vazgeçemeyeceği bir hizmet sunuyor. Gözlerden uzak ve konforlu olan bu tatiller, oldukça rağbet görüyor.

Yeni nesil tatil

Araba ve Uçak Gezileri:

Bu yeni nesil tatil trendi, diğerlerine göre biraz farklı çünkü varış noktaları bulunmuyor. Peki, nasıl oluyor bu durum? Pandemi süreciyle beraber uzun süre seyahate çıkamadık, şimdi de acısını çıkarma vakti! Varış noktası olmayan, sadece manzarayı izleyerek seyahat etmeye odaklanan ve konforlu bir yolculuk imkânı sunan geziler; bu yıl oldukça ilgi odağı olacak gibi görünüyor.

Ekolojik Seyahatler:

Doğayı sevmenin ve saygı duymanın, karbon ayak izini azaltmanın ve ekolojik dengeyi korumanın önemi gün geçtikçe daha da fark ediliyor. Bu yüzden seyahat ederken ekolojik seyahatler yapmak oldukça hassas bir konu. Aslında sadece seyahat değil, konaklama ve ulaşım da çevre dostu bir şekilde yapılmalı. Çevre ile uyumlu otel ve restoranlarda bulunmak, seyahat aracını çevre dostu seçmek bu gezilerin asıl amacı.

Yeni Nesil Tatil

İlginizi Çekebilir: Moda Sektörü ve Pandemi: Podyumda Yeni Normal 

Gezi Rehberi
Datça: Ege ile Akdeniz’de Huzurun Rotası
Gezi Rehberi
Karavan ile Gezilebilecek Eşsiz Güzellikler
Gezi Rehberi
İstanbul ve Turist Olmak: Müzeler
Henüz bir yorum yok.