Ajanda

Şubat Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda


Merhaba KalemlİK okurları,

2021 yılının ilk ayını geride bırakırken birbirinden keyifli, çeşitli etkinliklerle dolu şubat ayı etkinlik takvimi ile karşınızdayız. Ajandanızı doldurmaya başlamadan önce şubat ayı etkinliklerine göz atmanızda fayda var. Hep birlikte eğlenip keşfettiğimiz bol etkinlikli bir ay olması dileğiyle…

Merak ediyorsanız buyurun başlayalım.

Londra British Museum Sanal Müze Gezisi:

Eminim evde oturduğunuz yerden farklı yerler keşfetmek sizin de hoşunuza gidecektir. O zaman sizinle 4 Şubat Perşembe günü saat 20.00’de keyifli bir online geziye çıkalım. Tüm dünya kültürlerinin harmanlanmasını gördüğümüz bu müzede 6 kıta ve 130’u aşkın ülkeden 8 milyon eser sergileniyor. Etkinlik detayları için buraya göz atabilirsiniz.

Şubat Etkinlik

Lizbon Gulbenkian Müzesi:

Daha önce hiç Calouste Gulbenkian adını duydunuz mu? 1869 yılında Kayserili Ermeni bir ailenin çocuğu olan ve İstanbul Üsküdar’da doğan Calouste, kurduğu petrol şirketiyle dünyanın en zenginleri arasında yer almıştır. Arkeolojiye ve sanata olan ilgisi sayesinde oluşan 6000 eserlik koleksiyonunun sergilenmesi için Lizbon’da bir vakıf kurar. Daha sonra müzeye dönüşen bu vakfın hikâyesini 5 Şubat Cuma günü 20.30’da gerçekleştirilecek olan sanal geziden öğrenebilirsiniz. Sanal gezinin detaylarına buradan ulaşıp bilet alabilirsiniz.

Vatikan Sistina Şapeli Gezisi:

Şimdi ise rotamızı Avrupa’ya çevirelim. İtalya’nın Roma kentinde bulunan Vatikan şehri, yüzyıllardır Katolik dünyasının odağı halindedir. İtalya Rönesans’ının unutulmaz sanatçısı Michelangelo’nun eseri Sistina Şapeli’ni 6 Şubat Cumartesi günü 20.30’da online olarak ziyaret etmek isterseniz detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Jojo Live Konserleri:

Evde de konser keyfini yaşamak mümkün. Ayın farklı günlerinde Pinhani, Melek Mosso ve Şehinşah ile eğlenmeye hazırsanız sizi Jojo Live sitesine bekliyoruz. Ayrıca biletlere biletixten de ulaşabilirsiniz.

DasDas Sahne:

Bu ay tiyatro gösterilerini de kaçırmamak lazım. DasDas Sahne’de 6 tiyatro oyunu sergilenecek olup birbirinden yetenekli oyuncuları izleme fırsatı bulabileceksiniz. Mert Fırat ve Tülin Özen’in yer aldığı Westend/Batının Sonu ile Alper Baytekin, Berkay Tulumbacı, Naz Çağla Irmak ve Özgün Aydın’ın oynadığı Timsah adlı tiyatro oyunları ilginizi çekecek türden. Ayrıca oyunculuğunun yanı sıra ses tonuyla da büyüleyen Mert Fırat’ın, Sabahattin Ali’nin hikâyelerini seslendirdiği Rivayet Radyosu’nu kesinlikle kaçırmayın. Bu muhteşem gösterileri incelemek isterseniz burayı ziyaret edebilirsiniz.

Şubat

Vizyona Girecek Film ve Diziler:
The Eternals:

Angelina Jolie, Kit Harrington gibi önemli isimlerin yer aldığı The Eternals, aynı isimdeki çizgi roman serisinden esinlenilen film ile Marvel hayranlarını sevindirecek. Uzun süre yaşayabilen süper kahramanların yani “Ölümsüzler”in hikâyesi anlatılacak olan heyecan verici filmin tanıtımına göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Şubat

Invisible City:

Ailesini sarsan olayın ardından bir adam etrafındaki olağanüstü varlıkları keşfedip kendi geçmişinin gizemini onlar sayesinde anlar. Carlos Sandalha tarafından hazırlanan Brezilya yapımlı dizide başrolleri Marco Pigossi ile Alessandra Negrini paylaşıyor. 5 Şubat’ta yayınlanacak dizinin tanıtımına bakmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Tribes of Europa:

Bilim kurgu sevenler buraya. Netflix’in yeni bilim kurgu yapımı dizisi Tribes of Europe 19 Şubat’ta izleyicilerin karşısına gelecek. Seyircileri 2074 senesine götüren dizide, küresel olayların etkisiyle dağılan Avrupa’nın kaderi üç kardeşin elindedir. Bu ilgi çekici dizinin ilk sezonunun tanıtımı için buraya bakabilirsiniz.

The Crew:

Özellikle Y kuşağının ilgisini çekebilecek bir komedi dizisi olan The Crew’in başrolünde Kevin James yer alıyor. 15 Şubat’ta seyirciyle buluşan dizi NASCAR garajının şefiyle şefe göre daha genç olan garaj üyeleri arasında geçen ilişkiyi ele alıyor. Bu keyifli dizinin tanıtımına buradan göz atmanızı şiddetle öneririm.

İlginizi Çekebilir: Küresel Isınma: Susuz ve Siyah Yarınlar 

 

Ajanda
Ocak Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Ajanda
Nisan Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Ajanda
Kasım Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Henüz bir yorum yok.