Genel

10 Kasım: Ata’ya Veda


10 Kasım, sadece bir tarih değil, Türkiye’nin kalbinde çakan özel bir hissin adıdır. Bu tarih, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrıldığı günü temsil ederken bıraktığı mirası canlı tutan duygu dolu bir anmadır. Her yıl, bu özel günde sadece bir liderin değil, aynı zamanda bir devrimcinin, vizyoner bir önderin ve milletinin kalbinde sonsuz bir sevgiyle yaşayan Ata’yı saygı ve minnetle andığımız gündür. 10 Kasım, sadece geçmişe bir saygı duruşu değil, aynı zamanda Türk milletinin birlik, beraberlik ve geleceğe yönelik umut dolu bir bakışının da simgesidir.

10 Kasım’da bütün ülke yasla, bütün gözler yaşla doluyor. 85 yıldır her 10 Kasım’da kalbimizde derin bir acı, gözlerimizden dökülen yaşlarla seni anarız. 85 yıldır duyarız gözlerini dünyaya kapadığında yayınlanan tebligatı, 85 yıldır içten içe ağlarız.

Seni her yerde ararız Ata’m; okuma yazmayı yeni öğrenen bir çocuğun kaleminde, bütün bir yaz çalışıp mahsulünü alan çiftçinin emeğinde, bir genç kızın istikbalinde, mehmetciğin gözbebeğinde, Florya’da dut ağacında, masmavi gökyüzünde, ülkesi için çalışan işçinin elinde, öğretmenin azminde, umutsuzluğa kapıldığımız her an, hatırımızda seni buluruz. Görüyor musun Ata’m, seni hiç unutmadık, unutmayacağız! 57 yıllık ömrüne; 11 savaş, 24 madalya, 7 nişan, 13 kitap ve 1 ülke sığdıran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’imizde, Ata’mızın açtığı yolda Atatürk gençliği olarak Ata’mıza ve Ata’mızın emanetine yaraşır olmak için bugün var gücümüzle çalışıyoruz. Kendimize onu örnek alıyor, onun yolundan ilerliyoruz.

“Benim naçiz vücudumum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!”

Atatürk, sadece bir lider değil, aynı zamanda bir vizyonerdi. Onun gözleri, Türk milletinin sadece bugününü değil, yarınlarını da görebilirdi. O, cumhuriyetimizi bir hayal değil, gerçek bir hedef olarak önümüze koydu. 10 Kasım, sadece bir ölüm tarihi değil, aynı zamanda Türk milletinin ufkunu genişleten ve düşünce dünyasını dönüştüren bir liderin vedasıdır. Ata’mızı aramızdan ayrılışının 85. yılında saygı, özlem ve minnetle anıyoruz…

İlginizi çekebilir: Ulucanlar Cezaevi Müzesi

Genel
Öz Saygı Nedir? Nasıl Geliştirilir?
Genel
Yoga: Her Gün Kendine Ayıracak Vaktin Var Mı?
Genel
En Güzel Kahve Yapma Yöntemleri
Henüz bir yorum yok.