Kültür/Sanat

İstanbul’un Gözde Konser Mekânları


Merhabalar sevgili KalemlİK okuyucuları! Bu yazımızda İstanbul’un önde gelen konser mekânlarını sizler için derledik. İstanbul gibi büyük bir şehrin avantajlarından biri olan bu konu, gençlere çok cazip gelmektedir. Yerli ve yabancı birçok isim her sene İstanbul’da büyük konserler gerçekleştirmektedir. Peki; aynı anda birçok yerde konserler düzenlenen bu şehrin en beğenilen, en gözde konser mekanları nelerdir? Haydi yazımızın devamında bunları beraber öğrenelim.

Konser

HARBİYE CEMİL TOPUZLU AÇIKHAVA TİYATROSU:

1940’lı yıllarda döneminin valisi Lütfi Kırdar tarafından inşasına başlanan bu yer, İstanbul’un gözde etkinlik alanlarının başında yer almaktadır. 4000 kişilik kapasiteye sahip yarım ay şeklinde bir düzene sahiptir. Seyirciler kadar sanatçılar için de büyük bir öneme sahip olan Harbiye her sanatçının hayali olan bir mekândır. Burada ilk konserine çıkan şarkıcılar Harbiye sahnesine özel gösteriler sergilemektedirler ve buradaki ilk konserleri unutulmaz olur. Burada konserler dışında tiyatrolar, dans gösterileri ve daha birçok görsel aktiviteler gerçekleştirilmektedir. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek etkinlikleri buradan takipte kalabilirsiniz. 

KÜÇÜKÇİFTLİK PARK:

Bugünkü haline 2009 yılında evrilen KüçükÇiftlik Park aslında 20. Yüzyılın ikinci yarısının başından itibaren eğlence sektörü alanında faaliyetlerini göstermektedir. Zeki Müren’in İstanbul’daki ilk sahne aldığı yer olma özelliğiyle beraber daha nice özel etkinliklere ev sahipliği yapmıştır. 10.000m² alan üzerine kurulu olan KüçükÇiftlik Park aynı zamanda 17.000 kişilik bir kapasiteye de sahiptir. Alanda konserler dışında festivaller, defileler, partiler ve birbirinden çeşitli birçok etkinlik organize edilmektedir. KüçükÇiftlik Park’ın ev sahipliği yaptığı etkinliklere buradan ulaşabilirsiniz.

TURKCELL VADİ:

İstanbul’un en yeni Açıkhava sahnelerinden biri olan Turkcell Vadi 2021 yılında faaliyetlerine başlamıştır. En popüler alışveriş merkezlerinden biri olan Vadi İstanbul’un içinde yer almaktadır.  5400m² olan alanda toplam 5700 kişi misafir edilmektedir. Bunların 3500’ü ayakta 2200’ü ise oturma planına sahiptir. Turkcell Vadi’nin etkinliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

IF PERFORMANCE HALL:

Eğlence sektörüne 2004 yılında Ankara’da giriş yapan IF Performance Hall Beşiktaş’taki şubesinde 2017’den beri İstanbullulara hizmet vermektedir.  Ayın neredeyse her günü bir konsere ev sahipliği yapan bu mekân yerli yabancı bir çok ismi bünyesinde ağırlamıştır. IF Performance Hall “Eğlence sokakta başlar!” ve “Gece IF’te biter” gibi sloganlarıyla ön plana çıkmaktadır. IF Performance Hall etkinliklerini kaçırmamak için buradan takvime göz atabilirsiniz

İlginizi çekebilir: Dunning-Kruger Etkisi

 

Kültür/Sanat
Beowulf Efsanesi ve Ortaya Çıkışı
Mekan
Karaköy: İstanbul’un Kalbinin Attığı Yer
Kültür/Sanat
Sanat Felsefesinin Temel Kavramı Güzellik
Henüz bir yorum yok.