Sinema/TV

En Çok İzlenen Yerli Filmler


Ülkemizde sinema sektörü çok zengin bir geçmişe dayanıyor. Her sene farklı kategorilerden filmler izleyicinin ağına düşüyor. Yerli izleyicinin izlemeyi en çok sevdiği filmler ise hayatın içinden hüzünlü, mutlu, umutlu ya da dramatik hikayeler. Peki bu hikayelerden en popüler olanlarını biliyor musunuz? En çok izlenen yerli filmler sıralamamız sizlerle!

Ayla (2017)

Ayla, Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hayat hikayesini konu alır. Savaş sırasında Süleyman Astsubay yetim bir kız çocuğunu bulup ona Ayla ismini verir. 15 ay boyunca onunla ilgilenir ancak sonrasında Türkiye’ye gitme zamanı gelir. Ayla’yı bırakmak istemeyen astsubay onu Türkiye’ye götürebilmenin yollarını arar fakat başarılı olamaz. Savaşın bitiminden 60 yıl sonra Ayla ve Süleyman Dilbirliği Güney Kore’de tekrardan buluşurlar. 

7. Koğuştaki Mucize (2019)

Bu film, 1989 senesinde küçük bir bir kasabada sıkıyönetim komutanının kızı öldürülünce sorumlu tutulan zihinsel engelli Memo’nun hikayesini konu alır. 7 yaşındaki kızı ve babaannesiyle birlikte yaşayan Memo’nun adalet arayışını, hapishane günlerini ve sonunda idam cezasına çarptırılmasını anlatan bir dram filmidir.

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu (2019)

Ülkemizin en önemli haltercilerinden Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan film, henüz 15 yaşında rekorlar kıran haltercinin otobiyografisi niteliğindedir. Naim Süleymanoğlu’nun Türkiye’ye gelişini ve sonrasında bir dünya şampiyonuna dönüşümünü konu alır.

Babam ve Oğlum (2005)

Doğum esnasında annesini kaybeden Deniz ve babası bir başlarına kalırlar. Bir zaman sonra Deniz’in babası Sadık hasta olduğu ve yakında öleceği haberini alır. Film, durumunu kimseye belli etmeden Deniz’i yıllardır küs olduğu babasının yanına götürüp ve ona emanet eden Serdar’ın hikâyesini anlatır.. 

Recep İvedik Serisi

Başrolünü Şahan Gökbakar’ın üstlendiği Recep İvedik serisi 6 filmden oluşur. Bu karakter tiplemesi muzip, abartılı tavırları ve enteresan olay örgüleriyle her zaman en çok gişe yapan Türk filmlerinden biri olmuştur.

Aile Arasında (2017)

Eşleri ile sorun yaşayan Fikret ile Solmaz beklenmedik bir anda tanışırlar. Birdenbire kendilerini bir aile yalanının içinde bulan bu ikili hiç beklemedikleri senaryolarla karşılaşırlar. Hayatlarının rollerini oynadıkları bu film komedi türünde oldukça ilgi görmüştür.9

Bergen (2022)

Ünlü sanatçı Bergen’in acı dolu hayat hikayesini Farah Zeynep Abdullah’ın canlandırmasıyla ele alan film biyografik film kategorisinde son zamanların en iyi rakamlarına ulaşmıştır. Çoğu kişi için geçtiğimiz senenin en üzücü ekran hikayesi olarak görülen film haftalarca vizyonda kalıp gişe rekorları kırmıştır.

Müslüm (2018)

Fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Müslüm Gürses’in hayatını konu alan film Müslüm’ün aile travmalarını, müzikle tanışma serüvenini ve sevgili eşi Muhterem Nur ile olan anılarını seyircilerine sunmaktadır.

Eyvah Eyvah 2 (2011)

Gösterime girdiği tarihten beri popülerliğini yitirmeyen, yayınlandığı dönemde de gişe rekorları kıran film Hüseyin ve Firuzan’ın İstanbul’a kadar dayanan maceralarının Geyikli’ye taşınmasıyla devam eder. Yakası beladan bir türlü kurtulmayan Hüseyin’in ve ailesinin yaşadıkları adeta bir komedi tufanı olarak ekranlara yansır. 

 

İlginizi çekebilir: İstanbul’un Gözde Konser Mekânları

Sinema/TV
Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? Filmi Mercek Altında
Sinema/TV
Kurak Günler Film İncelemesi
Sinema/TV
Avatar: the Last Airbender Dizi İncelemesi 
Henüz bir yorum yok.