Genel

İstanbul’da Kahvaltı Yapılacak Mekânlar


Merhabalar Sevgili KalemlİK okurları! Bir güne başlarken iyi bir kahvaltıya kimse hayır diyemez. Gün içinde dinç kalmak ve enerjik olmak için bu öğünü atlamamak çok önemlidir. Ben de bu yazımda size İstanbul’da kahvaltı yapılacak mekânları önereceğim. 

FERİYE

Denize sıfır konumu ve Boğaziçi Köprüsü, Ortaköy Cami, Kız Kulesi’ne nazır muhteşem manzarasıyla Feriye Sarayı sizlere hem yaz aylarında hem de kış aylarında muhteşem lezzetler sunuyor. Feriye Sarayı’nda tüm lezzetler 2012 yılında Lyon’da dünyanın en iyi yabancı şefi seçilen Aydın Demir’in imzasını taşıyor. 

ŞAZELİ

Geniş, ferah ve deniz manzaralı bahçesinde misafirlerine mükellef bir kahvaltı sunuyor. Mekanın serpme kahvaltısında 27 çeşit şarküteri ürünü ve 3 ara sıcak bulunuyor. Yeşillikler içerisindeki bahçesinde keyifle vakit geçirebileceğiniz alanlar da mevcut. 

VAN KAHVALTI EVİ

Van kahvaltı evi Cihangir’in şirin ve tatlı sokaklarında bulunuyor. Sunduğu serpme kahvaltı çeşitleriyle yöresel lezzetleri sizlerle buluşturuyor. Cihangirin popüler adreslerinden biri olan Van Kahvaltı Evi tatlı ve şirin yapısıyla yıllardır bu lezzetleri misafirlerine sunuyor. 

STELLA 

Doğa ile iç içe olmayı seven aileler için İstanbul’un arka bahçesi konumunda, yeşilin  korunduğu nadir yerlerden olan Polonezköy’de lezzetli bir kahvaltı yapabileceğiniz Stella sizlerle. Ormana hakim manzarası, yemyeşil ambiyansı ile ailenizle birlikte kaliteli ve lezzetli zamanlar geçirmek için gideceğiniz adreslerden biri olmalı. 

KULELİ YAKAMOZ

İstanbul’un kahvaltı denince ilk akla gelen konumlarından biri de  Kuleli Yakamoz. Tüm mekânı çepeçevre saran camekânı ile sizlere boğazın kenarında değil boğazın içindeymiş hissi verecektir. Hafta sonları sunduğu açık büfe Türk Kahvaltısı ile mükemmel lezzetleri siz de deneyimleyebilirsiniz.

BAYLAN

Şık dekorasyon, mükemmel manzarası ve birbirinden güzel lezzetleriyle Bebek’te yer alıyor. Birbirinden lezzetli ürünleri ile müşterilerin gönlünde taht kuruyor. Sizlerde dünya mutfağından lezzetleri tatmak için Baylanı ziyaret edebilirsiniz.

THE HOUSE CAFE 

Lezzetine ve manzarasına doyum olmayacak bir diğer mekan ise The House Cafe tam size göre. Hem lezzeti hem de ürün ve hizmet kalitesi ile sizleri  fazlasıyla memnun edecektir. Konumu ve manzarası nedeni ile diğerlerinde biraz farklı olan The House Cafe müşteri memnuniyeti ile aslında vazgeçilmez bir yer haline geliyor. 

İlginizi çekebilir: Bilişsel Çarpıtmalar: İnsan ve Düşünce Sistemi

Genel
Podcast: Dijital Çağın Radyosu
Genel
Burçlar ve Savaş Gezegeni Mars Arasındaki İlişki
Genel
Varoluşsal Süreç: Kendin Olmak
Henüz bir yorum yok.