Genel

Levi’s®: Sokak Stili ve Cool Tarzın Temsilcisi


Levi’s®, sokak stilini ve çabasız “cool” tarzı mükemmel temsil eden dünya lideri bir markadır. Levi’s® jean’leri, 1873 yılında Levi Strauss & Co. tarafından keşfedildiğinden bu yana dünyanın en tanınan giysilerinden biri hâline gelmiş ve nesillerdir tüketicilerin hayal gücünü ve bağlılığını yakalamayı başarmıştır. Günümüzde Levi’s® marka portföyü, daima öncü ve hazır giyim sektöründe eşi bulunmayan yenilikçi bir ruhla evrimini sürdürmektedir. Dünyanın lider jean ve aksesuar markası olarak 110’dan fazla ülkede satılan Levi’s® ürünleri, insanların kişisel stillerini ifade etmelerini sağlamaktadır.

Kurulduğu günden bu yana sürdürülebilirlik ilkesini benimseyen Levi’s®, hem gezegenin hem de tüketicilerin ihtiyaçlarını gözeterek üretim yapıyor.

Levi’s®, sürdürülebilirlik konusunda yaklaşık 30 senedir sektöre liderlik ediyor. İlk kez 2011 yılında tanıttığı WaterLess® bitirme teknikleri sayesinde Levi’s® bugüne dek bitirme işlemlerinde 3,5 milyar litreden fazla su tasarrufu yaptı. 2019’un sonu itibarıyla Levi’s® alt giyim ürünlerinin %69’u WaterLess® teknikleriyle üretiliyor ve bu oranın artmaya devam etmesi bekleniyor.

Levi’s®

2019 yılında Wellthread™ serisinde pamuğa kıyasla daha az su ve kimyasal kullanımı gerektiren, ham liflerini yumuşatmak için işlenen, yağmurla beslenen bir kenevir türü olan ve pamuktan ayrıştırılamayan pamuklaştırılmış keneviri ilk kez ticarileştirdi. 

Wellthreadserisi, gerekli altyapının bulunduğu yerlerde tamamıyla geri dönüştürülebilecek şekilde tasarlandı. Bu serideki giysilerin pek çoğu, döngüsel bir gelecek düşünülerek “tek elyaf” stratejisiyle üretiliyor. 

Bunların yanı sıra LS&Co., daima uzun süre kullanılabilecek, dayanıklı ürünler sunuyor, bir yandan da giysilerinin ömrünü daha da uzatmanın yeni yollarını araştırıyor. Bu çabaların bir örneği olarak, müşterilerinin ürünlerini onarılmak veya başka bir amaca dönüştürülmek üzere dünya çapındaki seçili amiral mağazalarında bulunan Tailor Shop atölyelerine getirmelerini, böylece LS&Co. giysilerinin ekonomik ömrünü uzatmalarını sağlıyor. 

Levi’s®

Levi Strauss & Co. Hakkında:

Dünyanın en büyük markalı giyim şirketleri arasında yer alan Levi Strauss & Co., jean alanında global bir liderdir. Şirket, kadın, erkek ve çocuklar için Levi’s®, Dockers®, Signature by Levi Strauss & Co.™ ve Denizen® markaları altında jean, spor giyim ve aksesuarlar tasarlayıp pazarlamaktadır. Şirketin ürünleri, dünya çapında zincir ve çok katlı mağazalar, online mağazalar ve yaklaşık 3.200 perakende ve shop-in-shop mağaza ile 110’dan fazla ülkeyi kapsayan küresel ayak izine sahip bir dağıtım ağında satılmaktadır.

İlginizi Çekebilir: BunDesign: Çağdaş Tasarımlar ve Kişisel Dokunuşlar

Genel
Mindfulness: Bilinçli Farkındalık
Genel
Müzik Rotası: Yeni Müzik Nasıl Keşfedilir?
Genel
Rock Müzikte “Psikedelia” Akımı
Henüz bir yorum yok.