Genel

Sonbahar Trendleri: Moda Dünyasında Neler Oluyor?


Farklı dönemlerin izlerini göreceğiniz, zamansız stilleriyle sezonu heyecan verici bir çizgide karşılayan 2020-2021 sonbahar trendleri neler merak ediyor musunuz? Eğer siz de bizler kadar sabırsızlıkla bekliyorsanız hadi gelin hep birlikte bakalım. Yalnız şimdiden şunu belirtelim. Gardırobunuza yeni parçalar ekleyeceğiniz bir sezona hazır olun!

Sonbahar trendleri özellikle farklı dokuların bir arada kullanıldığı patchwork tasarımları ve modern yorumlamalarla kendini gösteriyor. Farklı ve etnik parçaların birleşimiyle oluşturulan “patchwork” çalışmalar, sezona nostaljik bir dokunuş katıyor diyebiliriz. Patchwork tasarımlarla birlikte şişme montlar, kapşonlu tasarımlar, yünlü dokular ve elegan pileler de sezonun öne çıkanlarından olarak bizleri karşılamaya devam ediyor.

Gelelim sezona damga vuran renklere! Konfor ve şıklık içinde geçecek sonbahar sezonuna, geçen senenin dramatik temalarını geride bırakarak içimizi enerjiyle dolduracak bonibon tonlar ile giriş yapıyoruz. Evet, doğru duydunuz! Yaz mevsiminden görmeye alışık olduğumuz canlı renkler bu kez sonbahar mevsiminde de etkisini gösterdi! Sarılar, maviler, pembeler… Capcanlı tonların kullanıldığı sonbahar sezonunda özellikle soft leylak rengi tek başına trend olarak podyumda yerini alıyor!

Gelelim ayakkabı trendlerine. 2021 sonbahar trendlerinden gelen takırtılardan anlayacağınız üzere bu sezon topuklulara fazlasıyla gardırobumuzda yer vereceğiz! Neden mi? Çünkü bu sezon son yıllarda podyumları ele geçiren spor ayakkabılar yerini çorap botlar ve çizmelere bırakıyor. Hem zarif hem de sportif görünümleri ile sezonun trendi olan ayakkabılarla stilinizi tamamlamayı unutmayın! Çünkü bu çizmeler gerçekten de her şeyle harika duruyor. Trençkotlar, etekler, pantolonlar… Aklınıza gelebilecek her parçayla kombin yapabilirsiniz.

sonbahar

Yazımızın sonuna gelirken şunu da söylemeden geçmeyelim. 2021 sonbahar trendleri arasında sadece topuklular ön planda değil! Bacakları sımsıkı saran botlar, Oxford ayakkabılar, çizmeler her ne kadar ön planda yerini alsa da sezonun teması olan rahatlık, ayakkabı trendinde de kendini gösteriyor! Pandemi süreciyle beraber en iyi arkadaşlarımız olan terlikler bu sezonda mevsime meydan okuyarak reyonlarda göz kamaştıracak! 

2021 sonbahar sezonunda bizim favorimiz konforu her an hissettiren terlikler oldu! Bakalım günlük stile, kendi tarzınıza rahatlıkla uyarlayacağınız sonbahar sezonunda sizin favoriniz hangi parçalar olacak?

İlginizi Çekebilir: Vegan Olmak: Felsefi Bir Yaşam Biçimi

Genel
Moda Sektöründeki Küresel Markaların Stratejileri
Genel
Atıksız Yılbaşı Ağacı Nasıl Hazırlanır?
Genel
Modunuzu Yükseltecek Stand-Up Önerileri