Ajanda

Ekim Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda


Merhaba KalemlİK okurları, neredeyse normalleşme sürecine girmiş bulunuyoruz. Peki sosyal hayatımız veya biz ne derece normalleşebildik? Ülkemizde yaklaşık olarak iki senedir mücadelesini verdiğimiz Covid-19 virüsünün etkilerini sürdürdüğü bir gerçek. Fakat artık okulların da açıldığı bu aylarda eski günlerimize dönmek hepimizin hakkı diye düşünerek Ekim ayı bu iki senenin acısını çıkarabileceğiniz bir ay olsun. Sizin için ekim ayı etkinliklerini derledik. Şimdiden iyi eğlenceler!

AMADEUS:

1979 yılında Peter Shaffer tarafından kaleme alınan oyun ünlü besteciler Wolfgang Amadeus Mozart ve Antonio Salier’in unutulmaz hikayesini konu ediyor. Daha önceki yıllarda da İstanbul’da sergilenmiş olup yenilenen kadrosuyla 2020’den beri sahne alarak büyük ilgi görmekte. Başrollerini Selçuk Yöntem (Salieri), Okan Bayülgen (Mozart) ve Özlem Öçalmaz (Costanze)’ın paylaştığı dev kadro Ekim ayında Zorlu Performans Sanatları merkezinde sizlerle. Müzik tarihinin en büyük mücadelesini anlatan bu klasiği ajandanıza eklemeyi unutmayın.

ekim ayı

 CMYLMZ: DIAMOND ELITE PLATINUM PLUS:

Kısaca DEPP’de diyebileceğimiz Cem Yılmaz’ın “kendimi anlattığım” diye nitelendirdiği bu gösteri diğer bütün işleri gibi oldukça ses getiriyor. İlk gösterimi Mart 2019’da yapılan DEPP yalnızca Türkiye’de değil Avrupa’da da gözde gösterilerden biri. Başarılı komedyen, oyuncu Cem Yılmaz ile birlikte gülmeyi seviyorsanız bu gösteri tam size göre. Biletleri oldukça çabuk tükeniyor bizden söylemesi!

HARBİYE CEMİL TOPUZLU KONSERLERİ:

3 EKİM: DUMAN

6 EKİM: KENAN DOĞULU

7 EKİM: YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ

9 EKİM: ATHENA

10 EKİM: AN EPIC SYMPHONY

11 EKİM: YILDIZ TİLBE

21 EKİM: EDİS

ekim ayı

Dört veya Kaotik Kentlerin Çözülmüş Sessizliği:

Ali Bilgi Akkaya’ya ait olan sergi günlük kent yaşamını geometri ile harmanlayarak gözler önüne seriyor. Akkaya kendi çizgisinin de dışına çıkarak ilk kez bir sergisinde otoportre ve heykel çalışmalarına da yer veriyor. İllüzyonun da baş rolde olduğu bu sergiyi 21 Eylül- 30 Ekim tarihleri arasında x-ist Karaköy’de ziyaret edebilirsiniz.

Biraz da dijital ortamda neler yapabileceğimize bakacak olursak tabii ki ilk aklımıza gelen şeylerden biri dizi/film platformları ve şüphesiz en gözdelerinden olan Netflix… Eminim ki hepinizin merakla beklediği içerikler var. Umarız sizin için yaptığımız listede aradığınız şeyi bulabilirsiniz. İyi seyirler!

Vizyona Girecek Yeni Dizi ve Filmler
MAİD:

Çocuğuna daha iyi bakabilmek için hizmetçilik yapmaya başlayan ve kötü bir ilişkiden yeni çıkan annenin hikâyesini anlatan mini dizi 1 Ekim’de yayında.

KİN:

Başrollerini Yılmaz Erdoğan, Ahmet Mümtaz Taylan ve Cem Yiğit Üzümoğlu’nun paylaştığı sürükleyici dizi 8 Ekim’de Netflix’te.

KİMYA:

Merakla beklenen bu film İstanbul’a farklı bir gözden bakmanızı sağlayabilir. 18 Ekim’e alarmlarınızı kurmayı unutmayın.

ANNABELLE COMES HOME:

Şüphesiz en beğenilen korku filmlerinden biri olan Annabbelle 3. Filmi ile 22 Ekim’de sevenleriyle buluşuyor.

ekim ayı

YOU:

Merakla beklenen gözde dizilerden YOU’nun 15 Ekim’de 3. Sezonunun geleceği müjdesini vermeden geçemedik.

Umarız okulların açılması ile keyifli bir ekim ayı geçiririz!

İlginizi Çekebilir: Arkadaşlık Üzerine İzlenmesi Gereken Filmler

Ajanda
Aralık Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Ajanda
Aralık Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Ajanda
Temmuz Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Henüz bir yorum yok.