Röportaj

Instagram Fenomeni Simla Canpolat Röportajı


Reels içerikleriyle, modaya ve hayata dair verdiği tüyolarla binlerce takipçiye ulaşmış olan Simla Canpolat ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Keyifli okumalar!

Öncelikle sizi tanımak isteriz. Bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

Ben Simla Canpolat. Uzun yıllar iletişim sektöründe çalıştıktan sonra kendi ajansımı açtım. Şimdi hem influencer hem de iletişimci olarak kariyerime devam ediyorum.

Reklamcı olarak girdiğiniz kurumsal hayata kendi markanızı kurarak devam ettiniz. Bu girişime adım atarken nelerden ilham aldınız, ‘’The Klishe’’ isminin hikâyesi nedir?

Bu hep hayalimdi. Aslında hızlıca olmadı. 2-3 yıllık bir planlama sürecini içeriyor. The Klishe ismi o kadar anlık ve bir anda aklıma geldi ki dondurma yerken. Aslında ben tüm güzel fikirleri dondurma yerken bulurum. The Klishe hem bildiğimiz klişe hem de matbaada kullanılan klişeden geliyor.

Stilinizi nasıl tanımlarsınız? Bir kıyafet satın alırken dikkat ettiğiniz ilk şey nedir?

Stilim değişken. Trendleri işim gereği sıkı takip ederim. Ruh halim neyse ona göre giyinirim.

YouTube dünyasına 4 sene önce adım attınız ve şu ana kadar birçok video içeriği ürettiniz. Peki, YouTube için ürettiğiniz içeriklerden en çok eğlenerek çektiğiniz videonuz hangisiydi?

Hepsini çok eğlenerek çekiyorum. Ama Can ile olanlar ayrı keyifli.

YouTube kanalınızda ve Instagram hesabınızda paylaştığınız “tüyo ve öneri” içeriklerinin takipçileriniz tarafından çok sevildiğini söyleyebiliriz. Peki, siz bu içerikleri oluştururken nelerden ilham alıyorsunuz?

Sürekli online dünyada geziniyorum. Kendi hayatıma iyi gelecek tüyoları paylaşıyorum. Kendime uygun olmayan içerikleri takipçilerimle paylaşmam. Reelsi çok sevdim.

Influencer dünyasında da sizi görüyoruz. Bu kadar göz önünde olmak ve sürekli paylaşım yapıyor olmak sizi yoruyor olmalı. Bu konuda her daim yüksek enerjili olmayı ve motivenizi korumayı nasıl başarıyorsunuz?

Sürekli içerik üretmek kolay değil. Keyifsizken içerik ürettiğimde aslında modum direkt yükselir. Yapmış olmak beni özgürleştirir. Derdim ve stresim yapamadıklarımda daha çok olur.

Youtube ve Instagram ile tanıştıktan sonra hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

Takipçilerimle aramda güzel bir bağ oluştu. Bu beni hem daha güçlü hem de kutlu kılıyor. Eskiden kafaya taktıklarım azaldı. Yüksek bir enerjiyle uyanıyorum her sabah.

İnsanlar artık rahatlıkla sosyal mecralarda tanımadığı kişiler hakkında yorum yapıp eleştiride bulunabiliyorlar. Peki, sosyal medyadan gelen olumlu veya olumsuz tepkiler günlük yaşamınızı ne derecede etkiliyor? Takipçilerinizden gelen yapıcı yorumlara dikkat ediyor musunuz?

Evet, herkesin yorumunu dinler ve değerlendiririm. Olumsuz yorumların dozajı önemli. Doz aşımı varsa yorumu silerim.

Duyduğunuz anda sizi etkileyen şarkı nedir?

Moduma göre değişir. Bu sorunun cevabına tek bir şarkı veremeyeceğim.

Zor bir yılı geride bırakırken 2021 için hayalleriniz neler?

2021 de hedefim yok daha çok umutlarım var.

Son olarak kendi işini kurmak isteyen insanlara nasıl tavsiyelerde bulunmak istersiniz?

İyi plan, çok çalışma, korkmamak ve yılmamak.

İlginizi Çekebilir: Ekim Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda

Röportaj
Gönül Dağı’nın Ramazan’ı Cihat Süvarioğlu Röportajı
Röportaj
Ekranların Sevilen Yüzü Asiye Dinçsoy Röportajı
Röportaj
Fit Yemek ile Tanıdığımız Emre Gökgöz Röportajı
Henüz bir yorum yok.