Sinema/TV

Arkadaşlık Üzerine İzlenmesi Gereken Filmler


Hayatımızın her anında yanımızda olan ve kendi seçimlerimizle hayatımıza aldığımız ailemiz yani arkadaşlarımız bizim için çok büyük önem taşır. Bu yazımdaysa arkadaşlık üzerine izlenmesi gereken en güzel filmleri sizler için derlemeye çalıştım. Sıcacık kahvelerinizi ve defterinizi yanınıza almayı unutmayın. Keyifli okumalar!

Love, Rosie:

5 yaşından beri birbirlerinin en yakın arkadaşı olan Rosie ve Alex’in hikâyesini izlediğimiz film benim bu yazıda önereceğim filmlerden en sevdiğim. Arkadaşlık üzerine güçlü anlatımlar barındırıyor. Hayatlarının büyümeleriyle birlikte değişmesini izlediğimiz filmde ne olursa olsun ikilinin arasındaki bağ kopmaz. Zamanla birlikte farklı hayatlara evrilen hikâyelerinde ikinci kere yollarının kesişmesini ve yaşadıklarını Sam Claflin ve Lily Collins’in muazzam oyunculuklarıyla izlemenizi tavsiye ederim.

arkadaşlık

Esaretin Bedeli:

Tim Robbins ve Morgan Freeman’ın başrollerinde yer aldığı ve hepimizin hafızalarına kazınan bu filmi duymayan kalmadığını düşünüyorum. Andy ve Red karakterlerinin Shawsank Hapishanesi’nde yaşadıklarını konu alan film hayata karşı olan ümidimizi ve dostluğa karşı olan inancımızı arttıracaktır. Unutulmaz bir film olan “Esaretin Bedeli” 1997 yılında 7 dalda Oscar adayı gösterilmesine rağmen herhangi bir ödül almamasıyla da çoğu sinemaseveri şaşırtmıştır.

Harry Potter Serisi:

Bu yazıyı okuyanlar arasında bırakın bu serinin ismini duymayı en az bir filmini izlememiş olan bir okuyucumuz olduğunu düşünmüyorum. Çoğu çocuğun hayatının bir yerinde önem taşıyan ve büyülü bir dünyayı ele alan serinin konusunu anlatmaya gerek duymuyorum. İzlemeyen kaldıysa ya da izleyecek bir şey bulamayan ve tekrar tekrar izlemekten sıkılmayacak olan hayranları Harry Potter maratonuna davet ediyoruz. Yavaş yavaş sonbahara giriş yaptığımız bugünlerde bu maratonu yapmak sizlere çok iyi gelecektir.

arkadaşlık

Kahvaltı Kulübü:

“Breakfast Club” Amerikan filmlerinin klişe karakterlerini bir araya getiren ve onların cumartesi günü okul kütüphanesinde ceza aldıkları bir günü izlediğimiz bir film. Baskıcı lise müdürünün tepkileriyle birlikte bir araya gelen ve ortak noktalarını keşfeden birbirinden farklı beşlinin hikâyesini izlemek siz seyircilere oldukça keyif verecektir.

Çizgili Pijamalı Çocuk:

Bu filmi izlemeden önce kendinizi ve peçetelerinizi hazırlamanız gerektiğini belirtmek isterim. Nazi Almanya’sında toplama kampında geçen hikâyede babası görevli olan Bruno’nun parmaklar arkasındaki Yahudi çocukla kurduğu arkadaşlığı izliyoruz. Savaşın acımasızlığını çocukların masum dünyasından anlatan bu filmi hazır olduğunuzda izlemenizi şiddetle öneririm.

İlginizi Çekebilir: Astroloji Nedir, Ne Değildir?

Sinema/TV
Nuri Bilge Ceylan ve Onun Sinematografisi
Sinema/TV
T World: Türkiye’nin Süper Kahraman Evreni
Sinema/TV
Kurak Günler Film İncelemesi
Henüz bir yorum yok.