Genel

İlham Veren Instagram Hesapları


Sosyal medyada çok fazla vakit geçiriyoruz. Bu vaktin hepsini ölü olarak nitelendirmek elbette doğru olmaz. Eğer sosyal medyada geçirdiğiniz zamanı verimli kullanmak ve size ilham olabilecek bilgilere ulaşmak istiyorsanız bu profilleri inceleyebilirsiniz.

Beautiful Destinations: Hepimizin ölmeden önce görmek istediği yerler vardır. Bu Instagram hesabında gezinirken muhtemelen o yerle karşılaşacaksınız. Düşüncelerinizde öyle bir yer yoksa bile bu hesap sizi fikir sahibi yapacaktır. Genel mottosu “Inspiring people to connect and make a positive impact through travel” olan hesabın aynı zamanda gezdiği yerleri gösteren bir YouTube kanalı da bulunuyor. Beautiful destinations eğlenirken öğretiyor dersek yanlış olmaz sanırım. Gezdiği yerlerle ilgili bilgi sahibi olmanıza da yarıyor. Hayallerinizdeki yer belki de bu profilde gizlidir.

ilham

Humza Deas: Gerek hayatın temposundan gerek ruh halimizden dolayı aslında hemen yanı başımızda olan güzelliklerin farkına varamıyoruz. Ya da gördüklerimiz bizim için rutin haline gelip sıradanlaşabiliyor. Biraz olsun gözünüzü açmak veya yıllardır içinde olduğunuz ve fark edemediğiniz güzellikleri çektiği fotoğraflarla gözler önüne seriyor. Yalnızca yaşam değil fotoğrafçılığa ilgisi olanların da dikkatini büyük oranda çekecektir. Humza Deas aynı zamanda çektiği fotoğrafları poster şeklinde satışa sunuyor. Benim favorim “Reservoir”, peki ya sizin?

Tattooist Doy: Benim gibi aklınıza dövme yaptırma fikri varsa ama bir türlü karar veremiyorsanız işte özgün fikirleriyle size ilham verecek bir profil. Tüm dünyadan bir kitleye sahip olan bu hesabı incelerken bazı dövmelerin gerçekliğine inanamayacaksınız. tattooist_doy kategori olarak da oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Minimal, portre, renkli veya siyah beyaz. Planlarınız arasında Kore seyahati bulunuyorsa buraya uğramak sizi pişman etmeyecektir.

ilham

Parametric Architecture: Parametrik tasarımdan kısaca bahsetmemiz gerekirse aslında tasarıma yön vermek diyebiliriz. Bir tasarımdan yola çıkarak parametreler sayesinde sonsuz çeşidini elde edebilirsiniz. Burada size en çok yardımcı olan şeylerden bir tanesinin yazılım olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim. Özellikle mimarlıkla ilgilenenlerin ilgi odağı olacak olan bu profil yine fotoğraflarla birlikte sizlere ufak bilgiler de veriyor. Hamid Hassanzadeh tarafından yönetilen hesap neredeyse bir milyon takipçiye ulaşmış durumda. Teknolojiyle de yakından ilgili olan konseptiyle, bu profilde gezinirken saatlerin nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sonbahar Trendleri: Moda Dünyasında Neler Oluyor?

Genel
Hafta Sonu Evde Keyifle Kal #4
Genel
Kraliçe II. Elizabeth: Kraliyet Çınarı’nın Yaşamı
Genel
Karanlık Üçlü
Henüz bir yorum yok.