Röportaj

Tarzıyla Öne Çıkan İçerik Üreticisi Mine Mücahid Röportajı


Tarzıyla öne çıkan içerik üreticisi ve manken Mine Mücahid ile kariyeri ve hayatına sair bilgiler edindiğimiz keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Keyifli okumalar!

1) Mine Mücahid kimdir, kendinizi nasıl biri olarak tanımlarsınız?

Yeni insanlar tanımayı, seyahat etmeyi seven; hırslı, yeni şeyler denemeye ve öğrenmeye açık biri olarak özetleyebilirim.

 

2) Kariyerinizi nasıl başlamaya karar verdiniz? İstediğiniz yolda ilerleyebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Hem içerik üreticisi olmak hem de modellik yapmak planladığım meslekler değildi. Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisans sınavlarına hazırlanırken kendimi sosyal medyanın içinde buldum. Sosyal medyadan sonra da insanların iltifatlarından motive olarak bir şekilde modellik kariyerim gelişti.

3) Çocuk Mine şu anki kendine bakıyor olsaydı neler hissederdi, çocukluk hayallerinizi başarabildiğinizi düşünüyor musunuz?

Çocuk Mine şu an kendisine bakıyor olsaydı sanırım gurur duyardı. Küçükken çok fazla zorbalığa maruz kaldım ama her şeye rağmen insanların etkisi altında kalmadan sevdiğim şeyleri yapmaya devam ettim iyi ki de etmişim.

4) İşinizde sizi en zorlayan kısım nedir?

İçerik üreticisi olarak sürekli yeni ve ilgi çekici içerik üretmenin bazen telaşına kapılıyorum. Yaratıcı olmak ve takipçilerim beklentilerini karşılayabilmek beni bazen mental olarak yoruyor ama işimi çok severek yaptığım için kendimi hızlı bir şekilde toparlayabiliyorum.

 

5) İleride iş olarak kendinizi nerede görmek istersiniz?

Hayat sürprizlerle ve fırsatlarla dolu. O yüzden bu soruya net bir cevabım yok ama sevdiğim ve çok beğendiğim markalar var onlarla güzel işler yapmak isterim.

 

6) Bazı kesim insanlara göre tarzınız farklı olarak değerlendiriliyor. Kendi tarzınızı nasıl değerlendiriyorsunuz ve nelerden ilham alıyorsunuz?

Çok severek giyiniyorum. Kombin yapmak bana haz veriyor diyebilirim. Her şeyden ilham alabilirim. Bir çiçek görüp onu boynuma takıp o çiçeğin renginde bir kombin arayışına girerim. Bazen kafamda canlandırıyorum bazen çizim yapıyorum genelde 1 dakikalık videolar paylaşıyorum ama o kombini yapmam haftalar alabiliyor. İnsanların tarzımı farklı değerlendirmesini de anlayabiliyorum. Herkesin tercih edeceği parçalar kullanmıyorum ve onlara farklı gelip doğal olarak eleştiriyorlar. Saygısızlık yapılmadığı sürece eleştirilerin hepsine çok açığım.

7) Düşük bir moddayken işiniz olduğunda kendinizi nasıl motive ediyor ve günü nasıl kurtarıyorsunuz?

Önceki soruda da söylediğim gibi kombin yapmak bana haz veriyor ve bu yüzden modum düşük olduğunda genelde kombin yapıyorum. Bir şeyler üretmek beni motive ediyor. Onun dışında tek başıma evde müzik dinleyip dans etmeyi de seviyorum.

 

8) Manken olmanın Türkiye ve yurt dışındaki farkları nelerdir, manken olmak isteyen takipçilerinize ne gibi tavsiyelerde bulunmak istersiniz?

Türkiye’de maalesef ki hâlâ klasik güzellik standartlarına uyulması bekleniyor. Zayıf olmak, küçük burunlu dolgun dudaklı… Yurt dışında, özellikle Avrupa’da karakteristik olmak çok büyük bir avantaj. Hatta Türkiye’de geçmiş zamanlarda güzellik standartlarına uymadığımı düşündükleri için beni kabul etmeyen ajanslar oldu ama üç ay önce Milano’daki en iyi ajanslardan biriyle sözleşme imzaladım. Bu örnek de modellik yapmak isteyenlere motivasyon olur umarım.

9) Podyum için hazırlanırken yaptığınız rutinleşmiş bir hazırlanma programınız var mıdır?

Çok ekstra bir hazırlanma programım yok. Günlük hayatta ne yaparsam onu yapıyorum. Sadece podyum haftası yediklerime ve cildime dikkat etmeye çalışıyorum.

10) Sizi siz yapan, hayata bağlayan veya devam etmenizdeki güç kaynağı nelerdir?

Genelde kendime seyahatle ödüllendiriyorum. Aynı zamanda ailem benim için çok değerli. Bu zamana kadar benim için çok şey yaptılar ve seçtiğim bu yolda beni her zaman desteklediler. Yaptığım işlerle onları gururlandırmak en büyük motivasyon kaynağım diyebilirim.

 

11) Sosyal medyadaki linç kültürü hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu tarz yorumlarla nasıl baş ediyorsunuz?

Artık linç kültürüne bağışıklığım var. Önceden beni üzüyordu ve insanların beni anlaması için fazlaca çaba sarf ediyordum. Şu an önemli olan tek şeyin benim mutluluğum olduğunu biliyorum ve yaparken mutlu olduğum bir şeyi insanların eleştirmesi beni etkilemiyor ama hâlâ ülkemizde bu kadar olaylar varken yaptığım bir kombinin insanları nasıl bu kadar sinirlendirdiğini anlamış değilim.

 

12) Influencer olmanın mankenliğinize herhangi bir kötü etkisini görüyor musunuz? İş planı yaparken durumu nasıl kontrol ediyorsunuz?

Olumsuz bir etkisini görmüyorum çünkü ikisi de birbirini destekleyen meslekler.

 

İlginizi çekebilir: Filozofların Gözünden Mutluluğa Bakış

 

 

 

Röportaj
Müzisyen Batu Akdeniz Röportajı
Röportaj
Oyuncu ve Sosyal Medya Fenomeni Sina Özer Röportajı
Röportaj
Başarılı Müzisyen Burçe Karaca Röportajı
Henüz bir yorum yok.