Genel

Voleybol Ülkesi Türkiye!


6 Aralık 2022 tarihinde yirmi takımın içinde bulunduğu beş gruptan oluşan CEV şampiyonlar ligi, 5 Nisan 2023 tarihinde başlayan yarı finallerle biz voleybol severlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

6 Aralık 2022’den 15 Şubat 2023’e kadar devam eden elemelerle birlikte ⅛ finalistleri belli oldu. Elemelere katılan üç Türk takımı da elemeleri başarıyla geçti. C grubunda yer alan Vakıfbank, grubu ikinci olarak tamamlayarak içinde milli takımımızın formasını giyen Ebrar Karakurt’un da bulunduğu Novara ile birlikte üst tura çıktı. Fenerbahçe ise D grubunu ikinci olarak tamamlayarak rakibi Stuttgart ile üst tura çıkmaya hak kazandı. Bir diğer temsilcimiz olan Eczacıbaşı, E grubunu lider olarak tamamlayarak Chemik Police ile üst tura çıktı. 21 Şubat tarihinde başlayıp 2 Mart tarihinde biten ⅛ finallerinde ise temsilcilerimiz büyük bir başarı elde ederek turu tamamladılar.

Fenerbahçe, Chemik Police’i; Vakıfbank, LKS Lodz’u mağlup ederek üst tura çıkarken Eczacıbaşı grup aşamasını 1. tamamladığı için maç yapmadan çeyrek finallere çıktı. 14 Mart tarihinde başlayan çeyrek finallerde ise temsilcilerimiz Eczacıbaşı, Fenerbahçe ve Vakıfbank sırasıyla Rzeszow, Conegliano ve Vero Volley’i mağlup edip üçte üç yaparak yarı finallere çıkmaya hak kazandılar. Ayrıca rakiplerine karşı galibiyet kazanan Novara ekibi de yarı finale çıktı. Böylelikle yarı finalde bulunan üç Türk takımının yanı sıra yarı finaldeki tek yabancı voleybol takımının da içerisinde yıldız milli sporcumuzun yer alması bizi oldukça gururlandıran bir tablo karşımıza çıkarttı. 5 Nisan’da birinci aşamasıyla başlayacak olan yarı finallerin ilk maçı temsilcilerimizden Eczacıbaşı ve Novara arasında gerçekleşecek. Bu maçın rövanşı ise 12 Nisan tarihinde gerçekleşecek.

6 Nisan tarihinde gerçekleşecek olan karşılaşma ise bir Türk derbisi olacak. Derbi Fenerbahçe ve Vakıfbank arasında gerçekleşecek. Bu karşılaşmanın rövanşı ise 13 Nisan tarihinde gerçekleşecek. Fenerbahçe ve Vakıfbank derbisinin ilkinde voleybol hakemimiz Ozan Çağı Sarıyaka, ikincisinde ise voleybol hakemimiz Nurper Özbar yardımcı hakem olarak görev alacak. Takımlarımız arasında oynanacak bu kıyasıya mücadelede kim galip gelirse gelsin bizi başarıyla Avrupa sahalarında temsil edecek. Bu karşılaşmaların sonucunda galip gelen iki takım, 20 Mayıs Cumartesi günü İtalya’nın Torino şehrinde gerçekleşecek olan Büyük Finalde karşı karşıya gelecek. Bizler de tüm kalbimizle İtalya’da bir tane daha Türk derbisi görmeyi istiyoruz.

İlginizi çekebilir: Nisan Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda

Genel
Overthinking Sendromunun Üstesinden Nasıl Gelinir?
Genel
Koku Hafızasının Arkasındaki Bilim
Genel
Dünden Bugüne Moda
Henüz bir yorum yok.