Genel

Efsane Dizi The Office’in En İyi 8 Bölümü


2005 yılında vizyona giren ve birçok insanın hayatında iz bırakmış bir dizi olan The Office, bir şirkette yaşananları anlatan sitcom türünde bir dizidir. 9 sezon boyunca belli bir standartta keyif veren ve kendi hayran kitlesini yaratmış bir dizi olan The Office, günümüzde bile hayran sayfaları bulunan nadir kült dizilerdendir.

Dizideki birbirinden farklı karakterler, birbirinden değişik hikayeler hayranları diziye bağlıyor. Karakterlerin günlük hayatta da görebileceğimiz karakterler olması, insanları o karakterler yerine koyduruyor. Aynı şekilde dizide geçen aşk hikayeleri, keyifli arkadaş muhabbetleri gibi şeyler, herkesin günlük hayatından bir parça olarak bizlere izletiyor kendini. Bunların en iyi şekilde bizlere izleme fırsatı veren bölümleri sizlerle paylaşacağım.

Basketball (1×5):

Dizideki ofis ve depo çalışanlarının bir iddia üzerine basketbol maçı yapmasını ve maçta yaşananları anlatan bölüm.

Casino Night (2×22):

2.sezonun son bölümü olan bölümde, dizide tüm hikayelerin geçtiği şirket olan Dunder Mifflin, bir kumarhane partisi düzenliyor ve dizinin başrolündeki Michael’ın iki randevusu var.

The Job (3×24):

Michael, dizideki başka bir karakter olan Dwight’ı şirketin müdür olarak atıyor ve aynı zamanda ilişki hayatında da tuhaf bir gün geçiriyor.

Dinner Party (4×13):

Dizin belki de en komik bölümlerinden biri olan bu bölümde Michael, ofisindeki çiftleri akşam yemeği için evinde davet ediyor ve hep beraber unutulmaz bir akşam geçiriyorlar.

Stress Relief (5×14-15):

Bir diğer komik bölümlerden biri de bu bölüm. Dwight, ofiste kimseye haber vermeden, yangın tatbikatı yapıyor. Yaşanan panik anı ve sonrasında yaşananlar gayet güzel bir bölüm izlememizi sağlıyor.

the office

Niagaras (6×4-5):

Bu iki bölümde dizi boyunca aşk hikayelerine tanık olduğumuz Jim ve Pam’in evliliğe giden sürecini izliyoruz. Bu bölümler, birçok hayran için dizinin en duygusal bölümleridir.

Goodbye Michael (7×22):

Dizinin belki de efsane olmasında en büyük pay sahibi olan Micahel karakterinin diziye veda ettiği bölüm. Çoğu insana göre bu bölümden sonra dizinin eski komikliği ve keyfi kalmamış. Bundan sonraki bölümlere verilen puanlar da bunu doğrular nitelikte.

Finale (9×23):

Dwight ve Angela’nın evlilik sürecini anlatan ve şirketin dağılmadan önceki son anlarını izleten bölüm. Her ne kadar son bölüm bu olsa da aslında ondan önceki 2 bölüm sona yaklaşıldığının sinyalini verir nitelikteydi ve öyle de oldu.

İzlerken aşırı keyif aldığım, uzun zaman önce izlememe rağmen hala esprilerini kullandığım, komik sahnelerini tekrar tekrar izlediğim bir dizi. Eğer hâlâ izlemediyseniz, mutlaka listenize eklemeniz gereken olağanüstü bir dizi. Şimdiden, iyi seyirler dilerim!

İlginizi Çekebilir: Önemli Savaş Kahramanları ve Hikâyeleri

Genel
Dünyanın En Zengin İnsanları ve Onların Sırları
Genel
Greenwashing: Yeşil Bir Yalan
Genel
Bitki Bazlı Vegan Deriler Nedir?
Henüz bir yorum yok.