Genel

Mayıs Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda


Merhabalar sevgili KalemlİK okuyucularımız! Artık sımsıcak günleri iyice hissetmeye başlayacağımız bir aya giriş yapıyoruz. Durum böyle olunca insanın kendini dışarı atası, etkinlikten etkinliğe koşası ve konserlerde bağıra çağıra şarkı söyleyesi geliyor. Hazırsanız mayıs ayı etkinliklerine göz atalım.

Konserler:

Özellikle bu mayıs ayı konsere iyice doyacağız gibi görünüyor. Aşağıda konserlerin biletlerine ulaşabilirsiniz.

6 Mayıs Soner Sarıkabadayı – Jolly Joker Vadistanbul

7 Mayıs Emir Can İğrek – Aqua Florya Hayal Kahvesi

7 Mayıs Buray – Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi

8 Mayıs Mabel Matiz – Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi

11 Mayıs Sertab Erener – Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi

13 Mayıs Nova Norda – Dorock XL

13 Mayıs Cem Adrian – Aqua Florya Hayal Kahvesi

13 Mayıs maNga – Turkcell Vadi

14 Mayıs HoliFest (Dolu Kadehi Ters Tut, Khontkar, Mavi Gri, Sefo) – Life Park

15 Mayıs Fatma Turgut – Turkcell Vadi

15 Mayıs Teoman – Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi

16 Mayıs Gripin, Sena Şener, Evdeki Saat – Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi

21 Mayıs Kenan Doğulu – Maximum Uniq Açıkhava

25 Mayıs Ozbi, Berkcan Güven, Jason Derulo ve Mahmut Orhan – KüçükÇiftlik Park

25 Mayıs Pera – Dorock XL

26 Mayıs Yüksek Sadakat ve Can Gox – KüçükÇiftlik Park

27 Mayıs Yalın “Unutulmaz Şarkılar” – Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

27 Mayıs Oscar And the Wolf – KüçükÇiftlik Park

28 Mayıs Mor ve Ötesi – İnönü Stadyumu

30 Mayıs Şevval Sam – Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

31 Mayıs Edis– Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi

Tiyatro:

Zengin Mutfağı: Cumhuriyet dönemindeki işçi hareketlerinin, varlıklı bir ailenin mutfağına yansımasını anlatan oyun, ilk kez 1978’de oynanmaya başlanmıştır. 2018 yılından itibaren de başrolünde Şener Şen oynuyor. DasDas’ta bu ay farklı tarihlerde sahnelenecek oyun için biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Anne: Defne Kayalar, Engin Hepileri, Doğa Halis ve Sevda Erginci’nin oynadığı bu oyun, bir annenin hayatının elinden kayıp gidişini ve bu durumun yarattığı psikolojik etkileri konu ediniyor. Fişekhane Ana Sahne’de oynanacak oyun için biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Kral Lear: Başrolünü Haluk Bilginer’in üstlendiği Shakespear’in “Kral Lear” oyunu, Zorlu PSM’de izleyicilerle buluşuyor. Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Vizyona Girecek Filmler:

Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında – 6 Mayıs: Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü – 6 Mayıs: Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

After: Ayrılık – 20 Mayıs: Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

Netflix:

Netflix’in mayıs ayı programı da dopdolu. İşte duyunca heyecanlanacağınız veya uzun süredir yeni bölümlerini bekliyor olduğunuz yapımlar:

Hold Your Breath: The Ice Dive – 3 Mayıs: Tek nefesle buzların altında aldığı yol ile dünya rekorunu kırmaya çalışan dalgıç Johanna Nordblad’ın hikâyesini konu alan bir belgesel.

Clark 1. Sezon – 5 Mayıs: “Stockholm Sendromu” teriminin ortaya çıkmasına neden olan bir suçlunun öyküsünü anlatan, gerilim türü mini bir dizi.

Workin’ Moms 6. Sezon – 10 Mayıs

Our Father – 11 Mayıs: Bir kadın yaptırdığı DNA testleri sayesinde birçok üvey kardeşi olduğunu öğreniyor. Belgesel niteliğindeki dizide, bu duruma sebep olan Dr. Donald Cline’ın gerçek hayat hikâyesini izleyeceksiniz.

Who Killed Sara 3. Sezon – 18 Mayıs

Stranger Things 4. Sezon 1. Kısım – 27 Mayıs

Müze/Sergi:

Sakıp Sabancı Müzesi – David Hockney, “Baharın Gelişi, Normandiya,2020”: Daha önce Londra ve Brüksel’de bulunan bu serginin üçüncü durağı İstanbul Sakıp Sabancı Müzesi. 11 Mayıs-29 Temmuz 2022 arasında gezebileceğiniz sergide, sanatçının pandeminin başlarında Ipad üzerinde çizdiği 116 resim bulunuyor.

Martch Art Project – Karma, “dévoyé”: “dévoyé” kelime anlamı olarak “baştan çıkarma” anlamına gelir ve günümüzde insan bedeninin siyasi bir objeye dönüşmesini, hazzı ve hazzın temel ilkelerini sorgular. Farklı isimlerin sanat eserlerini bulunduran bu sergiye 10 Mayıs-14 Haziran 2022 tarihleri arasında Martch Art Project ev sahipliği yapacak.

mayıs

Farklı Etkinlikler:

5 Mayıs Bale Gösterisi – AKM Tiyatro Salonu: İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin gösteriye sunacağı iki farklı eser sanatseverlerle buluşuyor. Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

5-6 Mayıs “Damdaki Kemancı” Müzikali – Zorlu PSM: Dünyanın en popüler müzikallerinden biri olan Damdaki Kemancı, mükemmel kadrosuyla Zorlu PSM’de sahne alacak. Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

22 Mayıs Feel Fest – Beykoz Spor Ormanı: Koşu, fitness, yoga, jimnastik gibi aktiviteleri barındıran festival, aynı zamanda DJ performansları ve akşamında da konserlerle güne noktayı koyacak. Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

25 Mayıs Yoga Atölyesi – Sait Halim Paşa Yalısı: Duygu Erokan eğitmenliğiyle boğaz kenarında 1 saat sürecek yoga dersi.  Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Efsane Dizi The Office’in En İyi 8 Bölümü

Genel
İnsanlığın Ortak Zihni: Kolektif Bilinçaltı
Genel
Renkler Bize Ne Anlatmaya Çalışıyor?
Genel
İstanbul’da Kahvaltı Yapılacak Mekânlar
Henüz bir yorum yok.