Keşfetmeye Değer

Galataport İstanbul #KeşfetmeyeDeğer


“Keşfetmeye Değer” serimizin ikinci durağı son zamanlarda ismine aşina olduğumuz Galataport. Uzun süredir proje aşamasında olan Galataport İstanbul ziyaretçilerine kapılarını açtı ve ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı. Peki, nedir bu Galataport diyorsan bu yazıyı kesinlikle okumalısın.

Karaköy’deki inşaat halinde olan sahil şeridi hiç dikkatinizi çekti mi? Galataport İstanbul’un bulunduğu yer eskiden liman olarak kullanılıyordu ve yaklaşık 200 yıldır halkın erişimine kapalıydı. 1993’te burası sit alanı ilan edildi ve nasıl bir proje ile halka kazandırılacağı çalışmaları başladı. Sonraki yıllarda Galataport İstanbul projesine karar verildi ve şu an hizmetimizde.

Galataport İstanbul

Boğaz kenarında sahil şeridinde yer alan eşsiz kruvaziyer limanı, The Peninsula gibi seçkin bir oteli, kafeleri, restoranları, butik mağazaları, ofisleri ve iki önemli sanat müzesiyle dünyanın en önemli destinasyon projeleri arasında yer alıyor. Yani her yaştan ziyaretçisine kültür sanat, çalışma, alışveriş ve yeme içme deneyimini en iyi şekilde sunuyor. Ayrıca ulaşımın bizler için sorun olduğu İstanbul’da burası için alternatif ulaşım yollarının bulunduğunu ve dünyanın ilk yeraltı terminaline sahip olduğunu da ekleyelim. Alışveriş merkezlerindeki mağazaların, kafelerin, yemek yeme yerlerinin her zaman çok kalabalık ve hareketli olduğunu biliyoruz bu yüzden açık alandaki bu ferah konum çok ayrıcalıklı. Burayı her alanda gelişmiş, mahalle konseptinde bir alışveriş merkezi gibi düşünebiliriz.

Sevdiklerinizle birlikte vakit geçirebileceğiz, aynı zamanda boğazı seyredebileceğiniz çok hoş mekanlar, İstanbul Modern ve İstanbul Resim ve Heykel Müzesi de içerisinde bulunduran Galataport’u anlatırken içerisinde yer alan sergilerden de bahsetmezsek olmaz. Geçtiğimiz aylarda mükemmel diyebileceğim “Monet&Friends” sergisini bizlerle buluşturdular şu an ise “Ara Güler Denize İnen Yol” sergisini ziyaret edebilirsiniz. Daha çok fazla sergiyi bizlerle buluşturacağını bildiğimiz Galataport İstanbul’daki tarihleri takip edip kesinlikle bu deneyimleri siz de yaşamalısınız!

Galataport İstanbul

Bu kadar çok imkanı bizlere sunan, modernin ve tarihin bir arada olduğu Galataport İstanbul’u kısaca böyle anlatabiliriz. Ayrıca yeni açıldığı için şu an İstanbul’a göre sakin bir yer. Ancak ilerleyen dönemlerde çok fazla ziyaretçi sayısına ulaşmak hedefleniyor. Bunu da güncel ve yenilikçi tavrıyla başaracak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Yavaş Seyahat: Anı Hissedebilmek

Keşfetmeye Değer
Kemal Sunal Müzesi #KeşfetmeyeDeğer
Keşfetmeye Değer
Barış Manço Evi #KeşfetmeyeDeğer
Keşfetmeye Değer
Aşiyan Müzesi #KeşfetmeyeDeğer
Henüz bir yorum yok.