Röportaj

Genç Oyuncu Gizem Güneş Röportajı


Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinde canlandırdığı Feride karakteri ile ekranlarda olan sevilen Oyuncu Gizem Güneş ile pek çok farklı konu hakkında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Keyifili okumalar!

Öncelikle sizi daha yakından tanımak isteriz, Gizem Güneş kimdir? Bize kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz?

1995 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. Çekirdek ailenin büyük çocuğuyum, bir erkek kardeşim var. Ailemle ve arkadaşlarımla vakit geçirmekten hoşlanan biriyim. Eğlenmeyi ve gezmeyi çok seviyorum. Dans etmek en büyük keyfim.

Oyunculuğa çok genç yaşta başlamışsınız. Kariyerinizin ilk yıllarından bugüne kadar neler değişti?

Kariyerimin ilk yıllarından bugüne değişen en büyük şey olgunluğum ve farkındalığım diyebiliriz. Bu mesleği yapmaya devam ettikçe hayata ve insanlara dair daha fazla farkındalık kazandığımı düşünüyorum. İletişim yeteneklerim artıyor, bunlar da beni olgunlaştırıyor.

Oyunculuk kariyerinizde hangi tecrübeyi kazanırsanız mesleki tatmin yaşamış olursunuz?

Kariyerimde elde etmeyi arzuladığım birçok hedef var. Fakat umuyorum ki hiçbiri beni tatmin etmez. Heyecanımı ve hayal kurmayı asla bırakmak istemiyorum. Bir oyuncuyu üretken kılan unsurlar bunlardır diye düşünüyorum çünkü.

Şu anki Gizem Güneş oluşunuzdaki en büyük katkı kimde veya hangi olaydadır?

Şu anki Gizem Güneş oluşumda hayatıma girmiş, dokunmuş olan herkesin katkısı var. Şu ana kadar her yaşadığım iyi-kötü olay veya kurduğum ilişki beni ben yaptı diyebilirim. Ama en büyük katkı, daha çok küçük yaşlardayken yeteneklerimi keşfedip beni bu yönde yönlendiren, daima destekleyen ve beni sevgiyle büyüten ailemindir.

Kuzey Yıldız’ı dizisinde oynadığınız Feride karakteri ile ortak özellikleriniz var mı?

Feride karakteriyle bazı ortak özelliklerimiz var, evet. Ben de Feride gibi bir ablayım ve konu kardeşim, ailem olunca gözüm başka hiçbir şeyi görmez. Ben de Feride gibi fedakarımdır.

Kuzey Yıldızı’nda rol alma süreciniz nasıl gelişti? Senaryoyu okuduğunuzda sizi içine çeken ilk detay neydi?

Kuzey Yıldızı başlamadan hemen önce üniversiteden mezun olmuştum. Güzel bir projede yer alma hayalindeydim. Ne şanslıyım ki Kuzey Yıldızı’nın senaryosunu ilk okuduğumda çocukken okuduğum masalları hatırlattı bana. Yaratılan dünya ve hikâye beni çok heyecanlandırmıştı.

Televizyon dizilerinin başarılı olmasında etkenler sizce neler? Türk izleyicileri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bence hikâyesi ve karakterleri izleyiciye gerçekten dokunan diziler başarılı oluyor. Yani, Türk izleyiciler hikâyesi ona ayna olmuyorsa ya da ona yalan geliyorsa izlememeyi tercih ediyor.

Gizem Güneş

Sizi motive eden bir şarkı veya bir söz var mı? 

Beni motive eden birçok şarkı var. Büyük bir Beyonce hayranıyımdır. Onun her şarkısıyla motive olabilirim.

Kendiyle barışık biri misiniz? Değiştirmeye çalıştığınız bir yönünüz var mı?

Kendimle barışık biriyimdir ama herkes gibi benim de bazı hoşlanmadığım özelliklerim var. Mesela her şeyi gereğinden fazla düşünen ve kafaya takan biriyim. Hatta o kadar çok düşünüyorum ki bazen neden bu kadar düşündüğüm üzerine bile düşünmeye başlayabiliyorum.

Gelecek planlarınızda neler var? 

Gelecekte mesleğini hakkıyla yapan bir oyuncu olarak hayatıma devam etmek istiyorum. Hedeflerime adım adım ulaşmak ve çocuklara, gençlere yeteneklerini geliştirmekte yardımcı olmak istiyorum.

Kendinize ayırdığınız bir günde zamanınızı nasıl değerlendiriyorsunuz? 

Boş zamanlarımda kedim Kül’le oyun oynamayı çok seviyorum. Kişisel bakımlarımı yapıyorum, kitap okuyorum, film ve dizi izliyorum. Bazı günler ise hiçbir şey yapmıyorum, sadece yatıyorum.

Dünyada tek bir şeyi değiştirme şansınız olsa neyi değiştirmek isterdiniz?

Dünyada tek bir şeyi değiştirme şansım olsa şu an, pandeminin bitmesini sağlardım. Sağlıklı olmamızı isterdim, eski normalimize geri dönmeyi…

Spor ve sağlıklı beslenmeyle aranız nasıl? Özel olarak uyguladığınız bir beslenme çeşidi ya da spor programı var mı?

Beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum. Fakat her gün uyguladığım bir diyet yok. Bazı günler ne istersem onu yediğim de oluyor ama sonraki günler biraz daha dikkat ederek dengeliyorum. Ekmek ve şekerden uzak durmaya çalışıyorum. İki günde bir pilates yapmaya gayret ediyorum ve mümkünse gideceğim yerlere yürüyerek gitmeye çalışıyorum.

İlginizi Çekebilir: Oyuncu ve Sosyal Medya Fenomeni Sina Afra Röportajı

Röportaj
Eğlenceli İçerik Üreticisi Sude Belkıs Röportajı
Röportaj
Sevilen Gitarist Metin Türkcan Röportajı
Röportaj
Yetenekli Şarkıcı Mine Özgüle Röportajı
Henüz bir yorum yok.