Genel

İstanbul’da Yılbaşı Ruhu


Yılbaşı arifesi gelip çatmışken İstanbul’da yılbaşı ruhunu yaşayabileceğimiz uygun fiyatlı aktiviteleri bulmak bazen zorlayıcı olabiliyor. Aslında bu ruhu çok uzaklarda aramamıza gerek yok. İşte İstanbul’un birbirinden güzel dekore edilmiş o mekanları sizin için derledik.

İstanbul'da yılbaşı

1. Galataport İstanbul

Galataport yeni açılmasına rağmen eşsiz manzarasıyla çok fazla talep gören mekanlardan biri oldu. İçerisine girdiğinizde neredeyse tüm İstanbul’u görebileceğiniz eşsiz bir sahil, alışveriş yapabileceğiniz mağazalar, birbirinden güzel kafeler ve yeni yıl ruhuyla dekore edilmiş alanlar bulabilirsiniz.

2. Fişekhane-Iconic Look Festival

Fişekhane konum ve ulaşım olarak kolaylığı ve muhteşem mimarisiyle yakın zamanda popüler mekanlardan biri haline geldi. Yapılan atölye çalışmaları her yaşa hitap ediyor. Devamlı olarak konserler, tiyatro etkinlikleri ve Workshoplar düzenleniyor. 25-30 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde, eğlence ve gastronomiyi bir arada bulabilirsiniz. Festivale katılım için tek günlük giriş bileti satış fiyatı 60 TL olarak belirlenmiş.

3. Zorlu Center Yeni Yıl Köyü

Eğer yılbaşı hediyelerinizi henüz almadıysanız ilk uğramanız gereken yer Zorlu Yeni Yıl Köyü! 1-31 Aralık tarihlerinde düzenlenen festival birbirinden özel markaların tasarımları, müzik dinletileri ve eşsiz atmosferiyle listemize en uygun yerlerden biridir.

4. Dekk İstanbul

Hem karnım doysun hem de manzaranın tadını çıkartayım diyorsan orda dur! İşte aradığın mekân burası. Yılbaşı temalı farklı lezzetler, oyun alanları, buz pisti, sürpriz sanatçıların konserleri ve çok daha fazlası Dekk İstanbul’da.

İstanbul'da Yılbaşı

5. Üçüncü Mekan-Christmas Market

Ormanın içinde şehrin telaşından uzak bir yılbaşı arifesi geçirmek istiyorum diyenlerdenseniz işte burası! İçerisinde yemek ve alışveriş alanları da bulunan Üçüncü Mekan, yılbaşında doğanın içinde kafa dinlemek istiyorsanız tam size göre.

6. Müze Gazhane

Müze Gazhane, kolay ulaşım imkanı ve tamamen ücretsiz etkinlikleriyle son zamanlarda İstanbulluların uğrak noktalarından biri haline geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı bu imkanda stand-up gösterileri, söyleşiler, İstanbul kitapçısı, çeşitli atölyeler ve çok daha fazlası bulunuyor. Ücretsiz sıcak çikolata eşliğinde yılbaşı ruhuyla döşenmiş İstanbul Kitapçısını gezmek isterseniz Kadıköy’deki Müze Gazhaneye mutlaka uğrayın.

7. Kanyon AVM-Yılbaşı Pazarı ve Konserler

13 Aralık- 2 Ocak tarihleri arasında açık havada gezebileceğiniz Büyükdere Meydan’daki Yılbaşı Pazarı’nda, dekorasyondan takıya, oyuncaklardan kırtasiye malzemelerine kadar pek çok alternatif bulunuyor. Açık havada alışveriş yaparken sürpriz isimlerin konser sahnesiyle ücretsiz şekilde yılbaşı ruhunu doya doya yaşayabilirsiniz

8. Kadıköy Şekerci Cafer Erol

Önünden geçtiğinizde gözlerinizi alamayacağınız bu şekercide birbirinden güzel yılbaşı ürünleri bulunuyor. Aynı zamanda içerisinde oturup kafe hizmeti alabileceğiniz bir bölüm de mevcut.

İlginizi Çekebilir: James Webb Uzay Teleskobu İçin Geri Sayım

Genel
Podcast: Dijital Çağın Radyosu
Genel
2023 CEV Avrupa Şampiyonu Filenin Sultanları
Genel
Özdemir Asaf’ın Hayatı
Henüz bir yorum yok.