Ajanda

Ocak Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda


Merhaba KalemlİK okurları,

Bizleri birçok konu üzerine düşündürten ve hayatımızı büyük ölçüde sınırlandırmak zorunda kaldığımız zor bir yılı geride bıraktık. Eğer siz de yeni yıl yeni umutlar diyerek farklı bir başlangıç yapmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Not defteriniz ve sıcacık içecekleriniz hazırsa başlayalım. İşte sizler için oluşturduğumuz keyifli zaman geçirebileceğiniz, farklı kategorilerde, birbirinden güzel etkinlikleri konu aldığımız ocak ayı takvimi karşınızda! Umarız yeni yıl hepimize önce sağlık, beraberinde istediğimiz tüm güzellikleri getirir. Bol etkinlikli bol keşifli, dolu dolu bir yıl olsun!

Jojo Live Konserleri:

Dışarıda hava buz gibi, zaten salgın sürecinde yapabileceğim en güvenli aktivite evde kalmak diyorsanız Jojo Live konserleri tam size göre! Ceylan Ertem, Emir Can İğrek, Ozbi ve daha nice ismin canlı performansları ve konsept partilere evlerinizden eşlik etme fırsatını kaçırmak istemiyorsanız etkinlik biletlerine jojo.live’dan ya da Biletix üzerinden ulaşabilirsiniz. Jolly Joker Vadistanbul’dan canlı yayınla Jojo’da gerçekleşecek bu müzik dolu etkinlik için şimdiden keyifli dinlemeler.

Disneyland Sanal Gezisi:

1 Ocak Cuma günü saat 20.30’da 3 boyutlu olarak Sanat Tarihçisi Atilla Tuna ve Profesyonel Rehber Timur Guda’nın eşliğinde Disneyland’ı gezme fırsatını kaçırmamak için biletinizi alın. Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ocak Ayı Etkinlik

Puşkin Müze Gezisi:

Yaklaşık 7000 esere ev sahipliği yapan Puşkin Müzesi’ni, Profesyonel Rehber Timur Guda eşliğinde keşfedeceğiniz etkinlik; 3 Ocak Pazar günü 20.30’da gerçekleşecek. Zoom üzerinden gerçekleşecek sanal gezi öncesi etkinlik programına bakmayı unutmayın!

Contemporary Istanbul:

İsmini sanatsal çeşitlilik kavramıyla özdeşleştiren Contemporary Istanbul, çağdaş sanatın gelişmesi, yurt içi ve yurt dışında tanıtılması ve Türkiye’nin dünyanın başlıca uluslararası sanat merkezleri arasında yerini alabilmesi için de çalışmalarını sürdürerek, farklı projeler ile yıl boyunca sanatseverler ile buluşuyor. Contemporary Istanbul’un 15. Edisyonu Akbank Ana Sponsorluğu’nda 21 Aralık-6 Ocak tarihleri arasında virtual.contemporaryistanbul üzerinden online olarak yapılacak. Fiziki edisyon ise 2021 ilkbaharda gerçekleştirilecek.

Ocak Ayı Etkinlik Takvimi

Erich Fromm Psikofelsefe Workshop Programı:

THINK House ve Say Yayınları, sizleri insan doğasının şifrelerine dair benzeri olmayan bir düşünce yolculuğuna davet ediyor. THINKBIG serisi kapsamında, Erich Fromm’un düşünce dünyasının kapısı aralanıyor. Yaşama, insan doğasına ve ilişkilere bir de Fromm’un penceresinden bakmaya var mısınız? Bilge düşünürün derin dünyasına konuk olmak üzere, 9 Ocak Cumartesi günü 15.00’de bir araya geliyoruz. Yaşama dair güçlü önerilerin ‘‘Fromm’dan Yaşam Kılavuzu’’ başlığı altında konuşulacağı workshop’un detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

DasDas Sahne:

Ocak ayı boyunca DasDas Sahne’de 9 farklı tiyatro oyunu yer alacak. Mert Fırat ve Didem Balçın’ın yer aldığı Joseph K., Binnur Kaya, Levent Ülgen, Güvenç Kıraç ve Tilbe Saran’ın yer aldığı Vahşet Tanrısı ve Bergüzar Korel’in oynadığı Kızlar ve Oğlanlar tiyatro oyunları bilet bulması zor olan oyunlardan olacak. Salonları dolduracak tiyatro oyunlarını DasDas Sahne’de izleyebilmek için detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Mor:

Sığınma evinde yaşayan 5 kadının şiddet hikâyelerinin yanı sıra günlük ve sosyal hayatlarını anlatan tiyatro oyunu online olarak 22-24 Ocak tarihlerinde Seyretix üzerinden yayınlanacak. Duygu dolu bir oyun izlemeye hazır olun! Oyunun biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ocak Ayı Etkinlik

Yazan-Yöneten: Ali Yalçıner

Festtogether:

Festtogether Evde, ilki 9 Mayıs 2020’de düzenlenmiş olan, YouTube Türkiye ve netD Müzik YouTube kanalları üzerinden yayınlanan, Covid-19 salgını sebebi ile ortaya çıkan ve İhtiyaç Haritası üzerinde listelenen ihtiyaçların izleyicilerin destekleri ile karşılandığı, Türkiye’nin ilk dijital festivalidir. Sosyal fayda odağı ve müziğin birleştirici gücü ile dijitalin dönüştürücü etkisini ortaya koyan festivalin programında; ev sahibi sanatçıların sunumları, misafir sanatçıların Festtogether’a özel hazırladığı müzik yayınları ve uzman isimler ile paneller ve etkinlikler yer alıyor. İkincisi 2-3 Ocak’ta sanat emekçilerine ve performans sahnelerine destek sağlamak amacıyla organize edilmektedir. 2 Ocak’ta YouTube Türkiye ve netD YouTube üzerinden canlı olarak 3 Ocak’ta Cem Yılmaz, Ezhel, Bu Odanın Nesi Var? ve Red Bull’lu Mokteyller Atölyesi’ni festtogetheronline üzerinden izleyebilirsiniz. Etkinlik biletlerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Vizyona Girecek Film ve Diziler:
Piece of a Woman:

Evde yaptığı üzücü doğumun ardından duygusal yıkım yaşayan, içine düştüğü kederli boşluk sebebiyle de eşinden ve ailesinden uzaklaşan bir kadının hikâyesini anlatan filmin başrollerinde Vanessa Kirby, Shia LaBeouf ve Ellen Burstyn var. 8 Ocak Cuma günü yayınlanacak filmin fragmanına bir göz atın deriz.

Ocak Ayı Etkinlik

Vanessa Kirby bu filmle Venedik Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.

Azizler:

Tekdüze yaşamından ve çevresindeki herkesten bunalan Aziz, saplanıp kaldığı kısır döngüden çıkmak için bir oyun oynamak zorunda kalır. Başrollerinde başarılı oyuncular Engin Günaydın, Haluk Bilginer ve Binnur Kaya’nın yer aldığı komik ve trajik bir kaçış hikâyesini anlatan film 8 Ocak Cuma günü yayında. Filmin fragmanını merak edenleri ise hemen buraya alalım.

50m2:

Hayatını patronunun pis işlerini adamış, kimliği ve varlığı belli olmayan tetikçi; yeni vefat etmiş bir terzinin oğlu zannedilince onun kimliğine bürünmeye karar verir. Ve böylelikle uzun soluklu 50m2 hikâyesi başlamış olur. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yayınlanan, Burak Aksak’ın kaleme aldığı; başrollerini Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Cengiz Bozkurt, Kürşat Alnıaçık ve Tolga Tekin gibi değerli oyuncuların paylaştığı 50m2 dizisi, 27 Ocak’ta Netflix’te ekrana gelecek.

Ocak Ayı Etkinlik

“Herkes ikinci bir şansı hak eder.”

The Little Things:

Kurallara son derece bağlı, disiplinli bir polis ile onun tam zıttı bir karaktere sahip, kuralları çiğnemeye yatkın olan ortağının, bir seri katili yakalamak için giriştiği zorlu serüveni konu alan; başrollerini Danzel Washington, Rami Malek ve Jared Leto gibi başarılı oyuncuların paylaştığı “The Little Things” 29 Ocak’ta ekranlara gelecek. İzlenecekler listesine eklemeden önce fragmanına bir göz atın, bakalım siz de bu filmi bizim gibi merakla bekleyecek misiniz?

İlginizi Çekebilir: Hafta Sonu Evde Keyifle Kal #4

Ajanda
Ocak Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Ajanda
Kasım Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Ajanda
Şubat Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda