Ajanda

Temmuz Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda


Merhaba KalemlİK okurları, Haziran ayı ile birlikte yaza keyifli bir başlangıç yaptık şimdi ise 1 Temmuz itibari ile kısıtlamaların kalkmasıyla yepyeni bir döneme giriyoruz. Maskeli dahi olsa normalleşmeye bu kadar yaklaştığımız bu ayda sevdiklerinizle sosyalleşmeye hazırsanız yüz yüze etkinliklerle temmuz ayı etkinlik takvimine başlayalım. Unutmadan ajandalarınızı ve kahvelerinizi hazırlayın çünkü bu ay çok eğleneceğiz.

Parallel Universe, DasDas:

Ouchhh Sanat Stüdyosu tarafından Zenger küratörlüğünde hazırlanan yapay zekâ ve veri eserlerinden oluşan “Parallel Universe”  11 Haziran itibari ile kapılarını sanatseverlere açtı. Serginin içerisinde 4 farklı eser yer alıyor: “Yapay Zekâ Van Gogh Veri Boyama Deneyimi”, “Şiirsel Yapay Zekâ”, “Göbeklitepe Mimari Veri” ve “Osman Hamdi Bey Eserleri”.  Sergi severlerin kaçırmaması gereken bu serginin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

temmuz

Let It Be Sergisi:

Birçok sanatçının eserlerini bir araya getiren C.A.M galerinin sezonun son sergisi olan Let It Be 25 Temmuz tarihiyle sona eriyor. Farklı kuşaktaki sanatçıların pandemi döneminde ortaya koyduğu ve bir araya getirildiği bu sergiyi kaçırmamanızı öneriyorum. Etkinliğinin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Pera Müzesi Etel Adnan Sergisi:

Ethem Adnan’ın “İmkânsız Geri Dönüş” adlı sergisi 8 Ağustos tarihine kadar Pera Müzesi’nde sergilenmeye devam edecektir. Bu sergide Ethem Adnan fiziksel dünyayı renklerle harmanlayarak dünya ile kurduğu ilişkiyi anlatıyor. Sergiyi Pera Müzesi’nde görmeye gidemeyecek olanlar için ise sanal tur opsiyonu da bulunuyor. Sanal Tura ve sergi hakkındaki detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Konserler:

Uzun süre sonra kol kola, hep bir ağızdan şarkı söylemeyi özlemedik mi? Açıkçası biz fazlasıyla özledik ve bu ay için çok heyecanlıyız. Hazırsanız bu ayki favori konserlerimizi inceleyin ve biletler tükenmeden almaya çalışın.

3 Temmuz Cem Adrian konseri biletine buradan ulaşabilirsiniz.

3 Temmuz Redd konseri biletine buradan ulaşabilirsiniz.

10 Temmuz Duman konseri biletine buradan ulaşabilirsiniz.

17 Temmuz Emircan İğrek konseri biletine buradan ulaşabilirsiniz.

17 Temmuz Bulutsuzluk Özlemi konseri biletine buradan ulaşabilirsiniz.

23 Temmuz Evdeki Saat konseri biletine buradan ulaşabilirsiniz.

28 Temmuz Yaşlı Amca konseri biletine buradan ulaşabilirsiniz.

29 Temmuz Eskitilmiş Yaz konseri biletine buradan ulaşabilirsiniz.

temmuz

 Vizyona Girecek Dizi ve Filmler:

First Cow:

Uzun süredir sinema severler olarak merakla beklediğimiz gün geldi ve sinema salonları 1 Temmuz tarihi itibarıyla açıldı. Beyoğlu Sineması’nda 14 Temmuz’da vizyona girecek olan ve The Half Life romanına dayanan drama türündeki filmi kaçırmamanızı ve salona gidip bu keyfi uzun süre sonra tekrardan yaşamanızı şiddetle öneriyoruz. Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Cruella:

Disney yapımı olan Cruella filminin başrolünde çok sevilen bir oyuncu olan Emma Stone yer alıyor. Filmde 1970’lerin Londra’sında punk rock devriminin ortasındaki Cruella’nın yaşadıkları anlatılıyor. Cinemaximum sahnelerinde izleyebileceğiniz bu film 2 Temmuz’da vizyona girecek. Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Geçen Yaz:

90’larda aşkın, arkadaşlığın bu zamanlardan ne kadar farklı olduğundan her zaman bahsedilir. 90’ların sıcaklığını içinde hissetmek isteyenler Netflix’te 9 Temmuz itibarıyla yayımlanmaya başlanacak olan bu Türk yapımı filmi kaçırmasın. Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Korku Sokağı Üçlemesi:

Korku filmi severlerine Netflix’ten müjde! Üçleme olan bu serinin ilk bölümü 2 Temmuz, ikinci bölümü 9 Temmuz ve son olarak üçüncü bölümü 16 Temmuz’da vizyona giriyor. Gizemi çözülemeyen cinayetlerle dolu içinizi ürpertecek seriyi izlemeden önce kalp rahatsızlığınız olmadığından emin olun. Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Resident Evil – Infinite Darkness:

Resident Evil oyunundan uyarlanan serinin yeni filmi olan Resident Evil: Infinite Darkness, 8 Temmuz itibari ile Netflix’te oyun ve animeseverlerle buluşacak. Fragmanı dahi izlerken grafiklerine hayran olacağınız bu filmi kaçırmayın. Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

temmuz

Atypical:

Otizmli bir gencin hikayesini anlatan Atypical dizisinin ilk üç sezonunu izlemediysen öncelikle onları izlemenizi daha sonrasında da 9 Temmuz’da vizyona girecek olan 4. sezon için çayınızı kahvenizi alıp Netflix başına geçmenizi öneririz. Dizinin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Tiyatro:

Bir Delinin Hatıra Defteri:

Yaşadıklarıyla baş etmeye ve hayata tutunmaya çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları konu alan bu tiyatronun başrolünde hepimizin çok sevdiği Erdal Beşikçioğlu yer alıyor. Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

temmuz

Babamı Kim Öldürdü:

İşçi sınıfının yaşadığı ırkçılık, cinsiyetçilik, sömürü gibi konuları işleyen bu oyun Edouard Louis’in roman üçlemesinin son romanından uyarlanmıştır. Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Umarız, uzun bir aradan sonra temmuz ayı hepimize ilaç gibi gelir. Sağlıklı ve güzel bir ay olması dileğiyle.

İlginizi Çekebilir: Popüler Kültür Neden Eleştiriliyor?

Ajanda
Ekim Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Ajanda
Şubat Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Ajanda
Nisan Ayı Etkinlik Takvimi #Ajanda
Henüz bir yorum yok.