Genel

Öğrencilik Hayatınızı Kolaylaştıracak Uygulamalar


Covid-19 salgınının hayatımıza girmesiyle birlikte kampüsten dijital ortama taşınan öğrencilik hayatı pek çok noktada değişikliğe uğradı. Alışık olmadığımız bu online dönemde eğitim hayatımızı pratikleştiren birbirinden farklı pek çok uygulama ile tanıştık. Kampüslerimize geri dönüyor olsak da öğrencilik hayatımızı kolaylaştıracak olan, telefonunuzdan eksik etmemeniz gereken uygulamaları sizin için derledik. Gelin bu uygulamaları hep birlikte keşfedelim!

Öğrenci Kariyeri

En güçlü üniversite gençlik ajanslarından biri olan Öğrenci Kariyeri, başta üniversite öğrencileri olmak üzere tüm öğrencilerin ufkunu genişletecek ve kariyer hedeflerini belirlemesinde yardımcı olacak türde pek çok içeriğe sahip bir mobil uygulama. Öğrenci kulüplerinin düzenlediği kariyer etkinliklerinden yarışmalara, sertifika programlarından burslara kadar bilgi sahibi olmanız gereken bütün konuları önünüze altın tepsiyle sunuyor. Üstelik uygulamanın bu bilgiler için gönderdiği bildirimler sayesinde anında haberdar olabiliyorsunuz. Web siteye buradan ulaşabilirsiniz. İncelemeyi unutmayın!

öğrencilik

CamScanner

Öğrencilerin hayatına pandemiyle birlikte giren belki de Covid-19 olmasa hiçbirimizin duymayacağı bir program olan Cam Scanner belge taratmak ve faks göndermek için birebir bir uygulama. Sınav kağıdınızı, önemli notlarınızı taratıp anında pdf dosyasına dönüştürmeniz mümkün, üstelik ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz! Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz. Belgelerinizi tek tıkta pdf haline dönüştürmek istiyorsanız uygulamayı kesinlikle kullanmalısınız!

Any Do

Gün içerisinde yapmanız gereken işlerinizi planladığınız ve önemli notlar alabileceğiniz online ajanda görevi gören bir uygulama diyebiliriz. İşin en güzel kısmı ise gerçekleştirdiğiniz her bir madde için uygulama tarafından ödüllendiriliyorsunuz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz. 2011 yılında en iyi Android uygulaması seçilen Any Do’ya göz atmayı unutmayın!

öğrencilik

TED

İlham veren, motivasyon sağlayan ve ünlü insanların konuşmalarına yer veren TED’i hepimiz duymuşuzdur ve mutlaka en az bir videosuna denk gelmişizdir. Alt yazı desteğiyle birlikte indirip ücretsiz bir şekilde yararlanabildiğiniz mobil uygulamaya indirgenmiş durumda ve bu şekilde konuşmacıları ister evde ister metrobüste dinleyebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Uygulamayı indirip telefonunuz ile hayatınıza yön verecek konferanslara tek dokunuş kadar uzakta olmaya ne dersiniz? Web siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Umarım önerdiğimiz uygulamalar eğitim hayatınızı pratikleştirir ve yeni bir bakış açısı kazandırır. Cep telefonlarınızda bu uygulamalara yer verdiğinize pişman olmayacaksınız! Hepinize başarılar ile dolu bir eğitim öğretim yılı diliyoruz!

İlginizi Çekebilir: Instagram Fenomeni Simla Canpolat Röportajı

Genel
Günümüzde Evrimleşen Futbol
Genel
Maymun Çiçeği Virüsü
Genel
Verimli Çalışma Teknikleri
Henüz bir yorum yok.