Spor

Voleybol: 1991’den Gelen Serüven


Son yıllarda voleybol dünyasında büyük olaylar yaratan turnuvalardan biri olan FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası bu sene 2021’in ardından yeniden Türkiye ev sahipliğinde düzenleniyor.

2021’de Ankara’da düzenlenen şampiyona bu sene Antalya’da düzenlenecek. 14-18 Aralık tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan turnuvanın başlamasına saatler kaldı. Bu sene şampiyona geçen senelerde olduğu gibi bu sene de çok çekişmeli geçeceğe benziyor. Bir tarafta Türkiye’nin efsanevi takımlarından ev sahibi Eczacıbaşı Dynavit diğer tarafta2021-22 CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonu VakıfBank. Bunlar yetmezmiş gibi bir de 2021-22 CEV Şampiyonlar Ligi’nde finalde VakıfBank’a 3-1 mağlup olup ikinci olan Imoco Volley Conegliano ve tecrübeli oyuncularıyla öne çıkan 2018-19 yılı Kulüpler Şampiyonası ikincisi Gerdau Minas. Bunlara ek olarak Asya’da 5 şampiyonluğu olan ve 2 kez Kazakistan’da kupa kaldıran Kuanysh CV ve 2021 sezonu Güney Amerika Şampiyonu Dentil Praia Club da şampiyonada yer alacak.

Beş gün sürecek olan bu şampiyonada takımlar iki grup halinde karşılaşmaya çıkacaklar. Bu gruplar:

A grubu: Eczacıbaşı Dynavit,Dentil Praia Clube,Imoco Conegliano

B grubu: VakıfBank, Kuanysh Club, Gerdau Minas

Şampiyona 14 Aralık saat 16.30’da Antalya Spor Salonun’da A grubundan Eczacıbaşı Dynavit-Dentil Praia Clube karşılaşmasıyla başlayacak. Bu karşılaşmayı saat 19.30’da B grubu açılış maçı olan VakıfBank-Kuanysh Club takip edecek.İlerleyen günlerde gruplar kendi aralarında karşılaştıktan sonra 17 Aralık Cumartesi yarı final karşılaşmaları başlayacak. Yarı finalde A grubunun birincisi B grubunun ikincisiyle, B grubunun birincisi A grubunun ikincisiyle karşılaşacak. 18 Aralık Pazar günü saat 13.00’da üçüncülük maçı ardından saat 16.00’da büyük finalin tüm heyecanıyla gerçekleşmesi planlanıyor.

Turnuvada ülkemizi temsil edecek olan takımların kadroları büyük merak uyandırıyor. Eczacıbaşı Dynavit’in sahada görülmesi beklenen oyuncuları Elif Şahin, Hande Baladın, Saliha Şahin, Simge Şebnem Aköz, Beyza Arıcı, Laura Heyrman ve kaptan Tijana Boskovic.

Bununla birlikte yeni kadrosuyla sahada bizleri sürekli şaşırtan Vakıfbank SK’nin kadrosunda ilk altıda yer alacağı düşünülen oyuncular Cansu Özbay, Gabi Guimaraes, Nika Daalderop, Chiaka Ogbogu, Zehra Güneş, Ayça Aykaç ve Vakıfbank’ın yeni yıldızı Paola Egonu.

Her ne kadar iyi olanın kazanmasını istesek de hepimizi heyecanlandıran bu karşılaşmaların finalinde elbette gönlümüzden ülkemizi global sahada başarılı ve gururlu bir şekilde temsil eden iki köklü voleybol kulübümüzün Antalya’da derbisini izlemek geçiyor.

Bizler KalemlİK ailesi olarak karşılaşmada mücadele edecek olan tüm takımlara gönülden başarılar dileriz.

İlginizi Çekebilir: Çizgi Devrimi: NEOM Projesi

Spor
Futbol Nasıl Bu Kadar Geniş Kitlelere Ulaştı?
Genel
Basketbol Oyununun Değişimi: Stephen Curry
Spor
Artistik Buz Pateni: Dans ve Sporun Birleşimi
Henüz bir yorum yok.