Keşfetmeye Değer

Goblin Oyun Kulübü #KeşfetmeyeDeğer


“Keşfetmeye Değer” ekibi olarak üçüncü durağımız Kadıköy’de bulunan “Goblin Oyun Kulübü” oldu. Arkadaşlarınızla birlikte kutu oyunları oynamak istiyorsanız sizin için güzel bir seçenek olan Goblin Oyun Kulübü’nü hadi beraber yakından inceleyelim.

Goblin Oyun Kulübü

Kadıköy Caferağa Mahallesinde bulunan Goblin Oyun Kulübü için ulaşım oldukça kolaydır. Kadıköy İskelesi’nden 10 dakika uzaklıkta olan mekân, aynı zamanda metrobüs ve Marmaray durağı olan Söğütlüçeşme’ye de 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. İçeri ilk girdiğinizde size kasadan kişiye özel bir kart verilmektedir. Oturduğunuz masadaki karekodu telefonunuzdan okutarak menüye ulaşabilir ve siparişinizi verebilirsiniz. Menüde sıcak, soğuk içecekler ve atıştırmalıklar mevcut. Masada bulunan herkesin en az 25 liralık sipariş vermesi gerekmektedir ve bunun dışında oturma ücreti alınmamaktadır.

Oyunlar mekânın üst katında 4 ayrı dolapta bulunmaktadır. Sağdaki dolaptan dilediğiniz oyunu ücretsiz oynayabiliyorken soldaki oyunlar için ise masadan en az 1 kişinin üye olması gerekmektedir. Üyelik ücretleri günlük 25 TL, aylık ise 60 TL’dir. Seçtiğiniz oyunu alıp isterseniz üst katta isterseniz de alt katta bulunan daha geniş alanda oynayabilirsiniz. Alt katta bulunan tuvaletin temizliği ve içerisinde kullanabileceğimiz hijyen malzemelerinin bulunması dikkatimizi çekti.

Goblin Oyun Kulübü, herkes tarafından bilinen Tabu, Monopoly gibi oyunların dışında ismini ilk kez duyacağınız oyunları da bulundurmaktadır. İşte oynayabileceğiniz oyunlardan bazıları:

Direniş:

Bu oyun, direnişçiler ve onların arasına sızan casuslardan oluşur. Direnişçilerin kazanması için üç görevi başarmaları gerekirken casusların da üç görevi sabote etmeleri gerekir. Gizli kimliklerin tartışma ve blöf yetenekleri gerektirdiği bu oyunda arkadaşlarınızla entrika dolu zamanlar geçirip eğlenebilirsiniz. 5-10 kişi oynanabilen bu oyun yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Risk:

Bir askeri strateji oyunu olan Risk oyununda amaç birliklerinizi doğru konumlandırarak diğer    oyuncuların bölgelerine el koymaktır. 2-5 kişi oynanan bu oyunun birbirinden eğlenceli ve farklı modları var. Arkadaşlarınızla güzel vakit geçirirken dünyanın fatihi olmak isterseniz bu oyun tam size göre.

Goblin Oyun Kulübü

Catan:

“Yüzyılın En İyi Oyunu” dahil birçok uluslararası ödül sahibi olan bu kutu oyunu, adını aldığı Catan Adasında geçiyor. 10 zafer puanına ilk ulaşan beylik olup kazanıyorsunuz ve bunun için bir sürü yol var: en uzun yolu yapmak, en güçlü orduya sahip olmak, şehirlerinizi geliştirmek. Adadaki konumunuza göre farklı stratejiler kurarak çok keyif alabileceğiniz Catan’ı muhakkak oynamanızı öneririz.

Megaloman:

Bu oyun, arkadaşlık bağlarınızı güçlendirirken aynı zamanda sizi eğlendirecek bir oyun. Oyunda 15 farklı karakter ve herkesin birbirinden farklı görevleri bulunmakta. Oyuncu kartınızdaki görevinizi yerine getirerek oyunda ilerleyebilirsiniz. Bunlar şarkı söylemek, hayvan taklidi yapmak veya rakiplerinizi övmek gibi görevler olabilir. Megaloman Zirvesi’ne ulaşan kişi kazanır fakat bu oyunda en eğlenceli şey kartlardaki görevleri yaparken birbirinizle geçirdiğiniz samimi zamandır.

Beğendiğiniz oyunları hem mekândan hem de Goblin Store adlı internet sitelerinden satın alabilirsiniz. Biz siz şimdiden iyi eğlenceler dileriz.

İlginizi Çekebilir: Şeker Bağımlılığı: Şekeri Sevmeye Programlı mıyız?

Keşfetmeye Değer
İstanbul Modern Sanat Müzesi #KeşfetmeyeDeğer
Keşfetmeye Değer
Barış Manço Evi #KeşfetmeyeDeğer
Keşfetmeye Değer
Kemal Sunal Müzesi #KeşfetmeyeDeğer
Henüz bir yorum yok.