Genel

Metro Turizm: Konforlu Yolculuğun Adresi


Ülkemizin hemen her noktasından sefer yapan Metro Turizm Seyahat Organizasyon A. Ş. 1992 yılında kuruldu. 3 otobüs ile bu sektörde yola çıkan Metro Turizm, filosuna her gün yeni otobüsler ekleyerek kaliteli hizmet anlayışıyla büyüdü ve büyümeye devam ediyor. Sektörde ilkleri gerçekleştiren Metro Turizm, taşımacılıktaki amatör yaklaşımları geride bırakıp kurumsallaşma yolunda büyük adımlar attı. 

Ankara-İstanbul hattından yola çıkan firma bugün 1.400 sefer ile Türkiye’nin her iline ulaşıyor ve yılda 20 milyona yakın yolcu taşıyor. Filosunda 1000’e yakın otobüsüyle faaliyet gösteren Metro Turizm 1000’den fazla aktif acentesiyle yurt içi yurt dışı bilet satış ağıyla halkımıza hizmet veriyor.   

metro

Metro Turizm, “Türkiye çapında gidilmemiş nokta bırakmamak” hedefiyle ulaşımda yayılarak geniş bir ağ kurma stratejisine devam ediyor. Bu hedefin sonucunda 76 şehri kapsayan ulaşım ağının yanı sıra yurtdışı yolcu taşımacılığında da Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk, Almanya, Gürcistan, Azerbaycan, İran ve Irak yollarında hizmet veriyor. Yıllık yolcu kapasitesi ortalama 20 milyona yakın Metro Turizm yolcu taşımacılığında hizmet ve kalitesiyle farkını ortaya koyuyor.

Vizyon

Metro Turizm, Türkiye Karayolu Yolcu Taşımacılığı sektöründe lider şirket kimliğinin getirdiği sorumlulukla, kaliteli insan kaynağı ve üstün teknolojik yatırımları ile yolculuğun her aşamasında uluslararası standartlarda hizmet veren dinamik ve inovatif bir organizasyon ve Karayolu Yolcu Taşımacılığı şirketidir.

Misyon

Misyonumuz; Yol güvenliği ve yolcu memnuniyetini her şeyden üstün tutarak, yolcu ihtiyaç ve beklentilerini en doğru şekilde anlayan, hizmet sunduğu her alanda dünya standartlarında hizmet üreten, sürdürülebilir karlılık ve verimlilikle faaliyet gösteren, Türkiye’nin en dinamik ve güvenilir Karayolu Yolcu Taşımacılığı şirketi olmaktır.

Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Ticaret Anonim Şirketi:

Metro Turizm karayolu ile yolcu taşımacılığı sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirketin ana faaliyet konusu, aşağıda yer alan esaslar çerçevesinde karayolu ile yolcu taşımacılığı ve yurt içi ve yurt dışı turlar ile uçak bilet satışı yapmak üzere seyahat acenteliğidir.

  • Karayolu ile şehirlerarası yolcu taşıma işlerini üstelenen bir acente görevini üstlenmek.
  • Her türlü hava, deniz, kara taşıtları ile şehir içerisinde, şehirlerarasında ve uluslararası alanda yolcu taşımacılığı yapmak.
  • Yurtiçinde ve yurtdışında turistik turlar düzenlemek. Yerli ve yabancı turistler için yurtiçinde ve yurt dışında konaklama, seyahat, taşıma, rehberlik hizmetleri yürütmek.
  • Yurtiçinde ve yurtdışında her türlü seyahat acenteleri kurmak, turizm acenteliği yapmak, kurulmuş̧ acentelere ortak olmak, acentelikler vermek.

Metro Turizm şehirlerarası ve uluslararası karayolu yolcu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren en büyük ölçekli firmadır.

İlginizi Çekebilir: Kolajen Beslenme Nedir?

Genel
Tarihin İlk Megapolü
Genel
Katarsis: Duygusal Arınmanın Psikolojik Boyutu
Genel
Noel Baba: Orijini ve Efsanesi
Henüz bir yorum yok.