Genel

Okul Sonrası İstanbul’u Keşfedelim


Hazır Bahar dönemi gelmişken hepimiz okul çıkışı vaktimizi değerlendirebileceğimiz yerler keşfetmek istiyoruz. Özellikle Beşiktaş Kampüsü’nden birçok yere ulaşım çok kolay. İşte sizin için hızla ulaşabileceğiniz okul sonrası vakit geçirilecek birkaç yer önerisi.

Beşiktaş’tan kolayca ulaşabileceğimiz adreslerden biri Taksim !

İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı’ndan Galata Kulesi’ne kadar uzanan turistik bir cadde. İstanbul’un en popüler konumlarından biri olan İstiklal Caddesi üzerinde yürürken karşılaşacağınız Tramvay Hattı, Beyoğlu Çikolatacısı, tarihi sinemalar ve restoranlar size nostaljik anılarla eşlik edecek.

Salt Beyoğlu

İstiklal caddesi üzerinde bulunan bina, sanat ve kültür alanlarında pek çok hizmet veriyor. Pazartesi hariç her gün hizmet veren Salt Beyoğlu’nun İçerisindeki iki kat sergiler için ayrılmış. İnternet sitesini takip ederek ücretsiz ve ücretli sergilerden haberdar olabilirsiniz.

okul

Yapı Kredi Kültür Sanat

Yine İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Yapı Kredi Kültür Sanat’ta hem Yapı Kredi Yayınları’ndan kitap satın alabilirsiniz hem de yanındaki binadan Yapı Kredi Müzesi’ne ücretsiz olarak girerek içerideki müze ve sergileri görme imkanı bulabilirsiniz.

St. Antuan Katolik Kilisesi

Cadde üzerinde rastlayabileceğiniz bir başka görkemli mekan olan St. Antuan Kilisesi, İstanbul’un en büyük Katolik kilisesidir. İç ve dış mimarisiyle insanı büyüleyen ve mutlaka görmeniz gereken bu kilise ibadete açık durumda olup ücretsiz giriş yapabilirsiniz.

Galata Kulesi

İstiklal Caddesi’nin sonuna ulaştığınızda çok kısa bir yürüme mesafesi ile ulaşacağınız Galata Kulesi Türkiye’nin en değerli sembolik yapılarından biridir. Kule’ye girmeden yalnızca dışarıdan izlemek ve etrafındaki tarih dolu sokaklarda dolaşmak bile insanı bambaşka bir yere götürüyor. İçeri girdiğinizde ise muhteşem İstanbul manzarası ve tarihsel anılarla karşılaşarak İstanbul’a hiç bakmadığınız bir yerden bakma fırsatı bulacaksınız.

Eğer deniz kenarında yürümek, denize çıkan sokaklarda İstanbul’un keyfine varmak isterseniz Beşiktaş’a çok yakın olan başka bir konum olan Bebek, Ortaköy duraklarına uğrayalım :

Bebek, Arnavutköy

Bebek gerek sahiliyle, gerek tarihi evleriyle, gerekse Arnavut kaldırımlarıyla ve sokaklarından gelen deniz kokusuyla İstanbul’un en güzel semtlerinden biri. Burada huzurlu yürüyüşler yapabilir, sokakları keşfe çıkabilirsiniz. Bebek Parkı’nda vakit geçirdikten sonra tarihi Baylan Pastanesi’nde tatlı bir mola vermeyi unutmayın.

okul

Ortaköy

Hazır Bebek’e gitmişken Ortaköy’ü de görmenizi öneririz. Ortaköy Meydanı, şüphesiz İstanbul’un en popüler buluşma noktalarından biri. Ortaköy sahilinde bulunan meydanda antika dükkanlarını gezebilir, kumpirinizi alıp meydandaki banklarda oturarak boğazı seyredebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: FIP: Kedilerde Sıklıkla Görülmeye Başlanan Hastalık

Genel
Frida Kahlo’nun Çarpıcı Hayat Hikâyesi
Genel
Hafta Sonu Evde Keyifle Kal #3
Genel
Nedensellik Yanılgısı
Henüz bir yorum yok.