Genel

Online Ajanda: Hayatımızı Kolaylaştıralım


Eminim hepimiz kırtasiyelerde gördüğümüz zaman ajanda kullanmaya özenmişizdir ya da yeni yıl hedeflerimizden biri düzenli ve planlı olmaktır. Aslında bakarsak oldukça mantıklı bir karardır bu, günümüz dünyasında dikkatimizi dağıtan çok fazla unsur mevcut. Bu kadar karmaşanın arasında insan asıl yapması gereken işleri kaçırabiliyor veya zamanını boş yere harcayabiliyor. Bu kayıpları önleyebilmek için alternatif bir yöntem de mevcut aslında, online ajanda kullanmak! Bunun da dijitali mi olurmuş canım bir yerde rahat bırakın demeyin hemen.

online ajanda

 

Hem daha kolay hem daha pratik, hem de daha ucuz bir yöntemden bahsedeceğim size. Klasik ajandalara göre dijital ajandaların en büyük artısı ucuz ve hızlı ulaşılabilir olması. Klasik ajandalarda “Kırtasiyeye uğrayayım”, “Yeni sene başlayınca sıfırdan başlarım.” diyerek bu alışkanlığı erteleyebilirsiniz. Fakat online ajandalarda hemen şimdi bir hesap oluşturarak yeni alışkanlığınızı kazanabilir, daha planlı ve düzenli bir hayata başlayabilirsiniz. Kolay erişilebilir olması sayesinde ister bir kafede otururken anlık bir planınızı yazabilir ister evde bilgisayırınızı açıp bütün bir haftanızı veya ayınızı planlayabilirsiniz. Yanınızda ekstra bir yük oluşturmadan cep telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan ulaşabiliyor olması hayatınızı kolaylaştıracaktır. Üstelik ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz pek çok online ajanda sitesi mevcuttur.

Google Calendar:

Bunlardan en popülerlerinden biri Google Calendar. Google Calendar kullanabileceğiniz pek çok özellik sunuyor. Üstelik bunlardan bir çoğu klasik ajandalarda mevcut değil örneğin yukarıda da belirttiğim gibi Google Calendar size internete bağlanabilen her türlü cihazdan erişebilme imkânı sunuyor. Bir başka avantajı planladığınız tarihte ve saatte size bildirim göndererek o an yapmanız gereken işi hatırlatabiliyor. Klasik ajandalarda bu pek mümkün görünmüyor.

online ajanda

Yine bir diğer avantajı hazırladığınız bu ajandanızı menajerinizle ya da paylaşmak istediğiniz başka herhangi birisi ile paylaşabiliyorsunuz. Böylece yaptığınız her planlama görmesini istediğiniz kişi ya da kişiler tarafından görülebiliyor, dilerseniz onlara da sizin ajandanızda düzenleme yapması için yetki verebiliyorsunuz. Son avantajına belki çok katılmayabilirsiniz ama bana göre dijitalde çalışıyor olmak başlı başına bir rahatlık, yanlış yazdığınız bir cümleyi rahatlıkla silebilir, dilediğiniz rengi,  fontu ya da tasarımı seçebilir, “Aman çirkin mi yazdım?” “Bu sayfada da yer kalmadı.” gibi ufak gerginlikler yaşamadan çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Bana göre vaktinizi planlayıp daha verimli bir yaşam sürmeniz için beklemeye gerek yok, size uygun bir online ajanda bularak bu alışkanlığı deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Konfor Alanı Özgürlük Mü Tutsaklık Mı?

Genel
Everest Dağı: Gizemli Olaylar
Başarı Hikâyesi
Moda Efsanesi: Coco Chanel
Genel
2023 CEV Avrupa Şampiyonu Filenin Sultanları