Röportaj

Selena Dizisinin Kıvılcım’ı Hazal Şenel Röportajı


Selena dizisinden tanıdığımız güzel ve yetenekli oyuncu Hazal Şenel ile hayatına dair keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Keyifli okumalar!

Öncelikle sizi daha yakından tanımak isteriz. Bize kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz?

Oynadığım karakterlere nazaran daha sakin ve kendi halinde bir insanim aslında. Günüme, moduma göre hareket ederim. Ve genelde günlerim gerçekten farklı ruh hallerinde geçebiliyor. Genel mizacım hep pozitif ve bir şekilde eğlenilecek bir şeyler yaratma durumunda. Onun dışında işkolik diyecek kadar çalışmayı çok ama çok seviyorum. Aileme arkadaşlarıma, alışkanlıklarıma düşkünüm. Mutlu ve uyumlu olmak mottom.

Dünya olarak zor dönemlerden geçiriyoruz. Bu dönem sizin için nasıl geçiyor?

Çok evcimen bir insan olduğum için pandemi dönemindeki kapanmalar başlarda beni zorlamadı. Yani belirsizlik ve korku vardı tabii ama yine de bir yandan kendim için verimli şeyler yaparak, kafamı dağıtıp, kendime vakit ayırmaya çalıştım. İzlemek istediğim dizileri, filmleri izledim. Mutfakta vakit geçirdim, kitap okudum. Şimdi ise yavaş yavaş görüşmelere başladım. Yeni normallere uyarak hala adapte olmaya çalışıyorum.

Hazal Şenel

Rol aldığınız ilk diziyi izlerken yanınızda kimler vardı? Neler hissetmiştiniz?

İlk dizim Selena projesiydi. Aslında çok fazla izlediğimi hatırlamıyorum. Büyük ihtimal evde annem ve babamla izlemişimdir.

İzlediğiniz dizi veya filmlerde kendinizi düşündüğünüzde canlandırmaktan keyif alacağınız karakterler ve özellikler neler?

Komedi ağırlıklı işlerde yer aldığım için ağır karakterler ilgimi çekiyor şu anda. Ağır, güçlü kadın karakterler.

Hazal Şenel ismini ilk olarak Selena dizisi ile duyduk. Peki dizide canlandırdığınız karakteri bir de sizden dinlesek… Karakterinizin sizdeki yansıması neydi?

Ben de bir yansıması olmayacak kadar küçüktüm aslında. Kıvılcım karakteri bana sanki oyun arkadaşı gibi geliyordu. Çektiğimiz sahneler, kız arkadaşlarımla olan diyaloglarım hepsi birer oyun gibiydi. Dışarıdan bazen negatif tepkiler alırdım. Bu beni biraz üzerdi ama onun dışında her yandan unutamayacağım bir projeydi.

Kendinizi üç kelime ile tarif edecek olsanız bu üç kelime ne olurdu?

Çalışkan, sabırlı ve kararsız.

Karakter veya fiziksel kusurlarınızla barışık bir yapıya mı sahipsiniz yoksa değiştirmek istediğiniz bir özelliğiniz var mı?

Bazen aşırı kararsız kalabiliyorum. Çabuk karar verilmesi gereken durumlarda beni aşiri zorlayan bir durum. Huzur bağımlısı bir insanim. Biraz adrenalin merakım falan olsun isterdim. Fiziksel kusurlarımla barışığım. Kusur bence göreceli bir kavram ama ben kendimi çok seviyorum ve bu sağlıklı beden için şükrediyorum.

Sosyal medyayı ne sıklıkla kullanırsınız? Mesela DM kutunuzu kontrol eder misiniz?

Sosyal medya günlük bir rutin. Çoğu insan gibi benim içinde pek tabii. Geçirdiğim zamana dikkat ediyorum. Gündeme bakıyorum genelde. Arada mesajlarıma da bakıyorum.

Sizce 2020 yılının şarkısı neydi?

Yetinmeyi bilir misin?

Bugünlerde sizi en çok ne mutlu ediyor ve üzüyor?

Bu aralar hassas bir yapıdayım. Günüme göre duygusal ya da gergin olabiliyorum. Yüksek ve keskin ruh modları yaşayabiliyorum. Sebebi de geçtiğimiz bu değişik dönemden kaynaklanıyor  olabilir. 0 yüzden hiç etkilenmeyeceğim bir şey bana dokunabiliyor.

Müzikle Hazal Şenel arasındaki ilişki nedir? En çok hangi tür şarkılar dinlemeyi seviyorsunuz?

Müziğin kulağıma güzel gelen her türünü dinlerim. Müzik günlük ihtiyacımız bence.

Çocukluk hayalleriniz arasında oyuncu olmak var mıydı?

Gelecek ile ilgili ilk hayalimi ilk 7 yaşında bir tiyatro oyununda oyuncu olmak istemekle kurmuştum. Hayalimi yaşayabildiğim için şanslıyım.

Çılgınca bir şey yapma fikri size ne kadar yakın? Şu ana kadar aldığınız en cesur karar neydi?

Ne kadar çılgın olduğun çok önemli bence. Hayatta risk tanıyan bir aktiviteye girmem söz konusu değil mesela. Ama bazı arkadaşlarım var adrenalini seviyorlar çok enteresan geliyor bana.

Moda hayatınızda nasıl bir yer kaplıyor? Trendleri takip eder ve ayak uydurur musunuz?

Moda biraz bilgim olan ama çok da ilgim olmayan bir dünya. Yakışanı ve iyi hissettireni giymek. Her zaman kazanacak benim için.

İlginizi Çekebilir: Ara Güler: Kadrajıyla Tarih Yazan Sanatçı

Röportaj
Instagram Fenomeni Simla Canpolat Röportajı
Röportaj
Müzisyen Batu Akdeniz Röportajı
Röportaj
Sihirli Annem’in Ceren’i Gizem Güven Röportajı
Henüz bir yorum yok.