Sinema/TV

#ListeledİK Efsaneleşmiş Dizi Friends’in En İyi 10 Bölümü


Üzerinden seneler geçmiş olmasına rağmen tekrar tekrar izlenen dizilerden olan Friends, New York’ta yaşayan 6 sıkı arkadaşın başından geçenleri anlatan sitcom türünde bir dizidir. Dizi, ABD yapımı olup 1994-2004 tarihileri arasında NBC’de yayınlanmış ve 10 sezon 236 bölüm boyunca reyting rekorları kırmıştır. Dizi yayınlandığı zaman reyting rekorları kırmanın yanında geçtiğimiz günlerde Netflix‘de yayınlanmasıyla en popülerler arasında yerini aldı. 

Efsaneleşmiş, kült diziler arasına adını altın harflerle yazdırmış olan Friends’in karakterleri izleyiciler tarafından o kadar sevilip benimsenmiştir ki dizinin yayınlandığı dönemlerde o yılın giyim modasından, saç şekillerine kadar dizinin karakterleri tarafından belirlenmiştir. Mesela ben her karakterle o kadar sıkı bir bağ kurmuşum ki hiçbirini birbirinden ayıramıyorum ve o dönemde yaşamış olsaydım saçımı kesinlikle Rachel gibi kestirirdim.

Kendimi her kötü hissettiğimde, canım sıkıldığında, derslerden kaçmak istediğimde benim kurtarıcım olan bu dizinin en sevdiğim ve iç ısıtıcı bölümlerini sizlerle paylaşacağım.

Friends

The One With The Prom Video (2/14): Dizinin bence ikinci en duygusal bölümü. Aynı zamanda güzel bir aşkın başlangıcı diyebiliriz bu bölüm için.

The One Where Ross And Rachel Take A Break (3/15): Bölümün isminden de anlayabileceğimiz gibi ironik çiftimizin ilişkisi sarsılır.

The One With The Morning After (3/16): Fazla da spoiler vermek istemiyorum ama Ross ve Rachel’ın ilişkisi darbe üstüne darbe almaya devam eder.

The One With The Embryos (4/12): Bu bölümde Phoebe karakterine bir kez daha aşık olacaksınız. Aynı zamanda Monica’nın hırsını ve ikonik evdeki büyük değişikliği izleyeceksiniz.

Friends

The One Where Everybody Finds Out (5/14): Gizli kalması gereken gizli bir ilişkinin ortaya çıkışının anlatıldığı bölümdür. Benim ve çoğu Friends izleyicisinin en sevdiği bölümlerin başında gelir.

The One With Unagi (6/17): Ross’un Rachel ve Phoebe ile uğraşmasıyla başlayan bölümde, her şey tersine döner ve kızlar Ross ile uğraşmaya başlarlar. Aynı zamanda ironik bir söz olan “Unagi” Friends literatürüne girer.

The One With The Proposal (6/24): Spoiler vermeden şu kadar söyleyebilirim. Birileri evlilik teklifi yapacak ve çok mutlu olacaksınız.

The One Where Rachel Tells (8/3): Çok duygusal bir bölüm olmasının yanında bir o kadar da komik olan bir bölümdür.

The One Where Ross is Fine (10/2): İyi olmadığı halde iyiymiş gibi davranan bir Ross ve onun trajikomik halleri.

The Last One: Hayal kırıklıklarıyla biten, izleyicilerin beklentilerini karşılayamayan son bölüm.

Friends

10 sezon boyunca bu dizi bana dostluğu, arkadaşlığı, pozitif olmayı, eğlenmeyi öğretti. Eğer hâlâ izlemediyseniz şiddetle tavsiye ediyorum. Emin olun, diziye başlayınca zaman kavramınız kalmayacak ve içiniz mutlulukla dolacak.

İlginizi Çekebilir: Hygge Felsefesi: Kuzeyden Gelen Mutluluk Formülü 

Sinema/TV
Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? Filmi Mercek Altında
Sinema/TV
Christopher Nolan: Film Dünyasının Dehası
Sinema/TV
Bir İnsanlık Ruleti: 12 Öfkeli Adam