Sinema/TV

#ListeledİK Tatilde İzleyebileceğiniz Dizi ve Film Önerileri


Evde vakit geçirmek için kendimize sürekli uğraşlar arıyoruz. Keyifle izleyebileceğimiz dizi veya film bulmak ise bu uğraşların başında geliyor. Siz de vaktinizi saatlerce ne izlesem diye düşünerek geçiriyorsanız bu isteğinizi tatmin edeceğini umduğum dizi ve film önerileri sizlerle!

Gilmore Girls:

Kızınızla aranızda on altı yaş olmasını ister miydiniz? Lorelai Gilmore ve on altı yaşındaki kızı Rory’nin Stars Hallow kasabasındaki yaşamını önümüze seren bu dizi 9 sezondan oluşuyor ve her bölüm yaklaşık kırk dakika. İzlemeye başladığınız andan itibaren keşke böyle bir yerde yaşasaydım dedirtecek olan dizinin sezon sayısı ve bölümleri sizi korkutmasın. 2016 yılında, dokuz yıl aradan sonra yeni halleriyle dört bölümle tekrar karşımıza çıkan A Year In The Life’ı izlemeyi de sakın unutmayın. Dizinin fragmanına buradan göz atabilirsiniz.

Gilmore Girls

11.22.63:

Bir Stephen King romanından esinlenilen bu dizi, John F. Kennedy suikastını anlatıyor. 11.22.63 sekiz bölümden oluşan bir mini dizi. Açıkçası Jake ve Sadie’nin hikâyesi suikastı biraz geride bırakıyor. Emin olun diziyi izlediğinizde “Keşke yeni bir sezonu çıksa.” diyeceksiniz. Dizinin fragmanına buradan göz atabilirsiniz.

11.22.63

The 100:

Eğer aradığınız bilim kurgu türünde bir diziyse belki de şu an aradığınızı buldunuz. Yaşanan bir küresel savaş sonucunda yeryüzü, radyasyondan dolayı yaşanamaz hâle gelir. Hayatta kalanlar uzayda Ark istasyonunda yaşamaya başlarlar. Ancak o kadar insanı uzun seneler boyunca yaşatmak için yeterli kaynak yoktur. Peki, 97 yıl sonra yeryüzüne gönderilen bu 100 genç hayatta kalabilecek mi? Dizinin fragmanına buradan göz atabilirsiniz.

The 100

How to Get Away with Murder:

Başarılı bir savunma avukatı olan Annalise Keating aynı zamanda bir üniversitede hukuk derslerine girmektedir. Dizi, Annalise’ın kendisine yardımcı olarak seçtiği Connor Walsh, Asher Millstone, Michaela Pratt, Laurel Castillo ve Wes Gibbins ile yaşadıklarını konu alır. Emin olun bu olayların sonunu tahmin etmek hiç de kolay değil. Dizinin fragmanına buradan göz atabilirsiniz.

How To Get Away With Murder

The Truman Show:

Dünyadaki her şeyin size göre planlanması size nasıl hissettirirdi? Sakin ve mutlu bir hayat sürdüğünü düşünen Truman, artık bazı şeylerin farkına varmaya başlıyor. 1998 yapım bu film günümüzde de sinema tarihinin en yaratıcı senaryolarından biri olarak adından söz ettiriyor. Hiç de haksız sayılmazlar. Acaba bir gün yolda öldüğünü bildiğiniz birini görseniz siz de Truman gibi mi davranırdınız? Filmin fragmanına buradan göz atabilirsiniz.

Truman Show

Whiplash:

Sizi hırslandırmak için damarınıza basılmasını psikolojik şiddet olarak mı görürsünüz yoksa bu sözler gerçekten amacına ulaşır mı? Fletcher, alanında en başarılı orkestra şeflerinden biridir. Hazırlandığı yarışlar için orkestrasına yeni adaylar aradığı sırada okulda gezerken çalışma odasından sesler duyar. O ses Andrew Neiman’a aittir. Fletcher’ın istediği tempoya ulaşabilmek için daha ne kadar fedakarlık yapabilir? Filmin fragmanına buradan göz atabilirsiniz.

Whiplash

The Conjuring:

Korku filmi izlemek istiyorsanız gerçekten izleyebileceğiniz en kaliteli ve gerçekçi korku filmi olabilir. Filmin başında da bahsedildiği gibi gerçek bir olayı konu ediniyor. Yapay olmayan görsel efektleri ve diyaloglarıyla sizi hemen içine çekecektir. Uykularınızı kaçıracak olan bu filmin 2. filmine de göz atmak isteyebilirsiniz. Filmin fragmanına buradan göz atabilirsiniz.

Korku Seansı

The Curios Case of Benjamin Button:

Brad Pitt ve Cate Blanchett’in başrolü paylaştığı Oscar adayı olan bu filmde Benjamin Button hayatını tersten yaşamaya başlar. Sevdikleriniz ölüme yaklaşırken sizin her güne daha dinç uyanmanız size neler hissettirirdi? David Fincher’ın yönettiği bu film hayatınızda bir kez mutlaka izlenilmesi gereken filmler arasında yer alıyor. Filmin fragmanına buradan göz atabilirsiniz.

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi

The Trial of the Chicago 7:

Eğer biraz daha politik bir film arıyorsanız mutlaka göz atmanız gereken filmlerden bir tanesi. Gerçek hayattan uyarlanan film, izlerken kendinizi bol bol sorgulamanıza yol açabilir. Savaştan doğan bir protesto insanların hayatını ne kadar değiştirebilir? Filmin fragmanına buradan göz atabilirsiniz.

The Trial of the Chicago 7

Severek izleyeceğinizi düşündüğüm film ve dizi önerileri listesinin sonuna geldik. Umarım “Ne izlesem?” sorunuza cevap bulabilmişsinizdir. Hepinize iyi seyirler!

İlginizi Çekebilir: Clubhouse: İnternetin Yeni Trendi

 

Sinema/TV
Star Wars Neden Efsanevi Bir Film Serisi Oldu?
Sinema/TV
Arcane: League of Legends
Sinema/TV
Kurak Günler Film İncelemesi
  • İzlemeyi düşündüğüm şeylerdi hepsi fakat her defasında unutuyordum. Böyle bir liste halinde olması beni çok mutlu etti. Tebrik ediyorum.


  • Yazının içeriğinde daha önce izlediğim diziler de var bu da sizin tavsilerinizi benim için daha güvenilir kıldı izlemediklerimi de listeme ekledim teşekkürler 🙂